Академія наук України заснувала премію «За популяризацію науки»

You are currently viewing Академія наук України заснувала премію «За популяризацію науки»

Національна академія наук України заснувала Премію НАН України «За популяризацію науки», вона присуджуватиметься щороку ЗМІ та їх окремим представникам, науковцям і організаторам самостійних проєктів за найкращий матеріал про здобутки вчених, діяльність наукових установ та НАН України в цілому, а також за сприяння популяризації науки і піднесення престижу професії науковця в Україні. Лауреатам Премії вручатиметься Диплом та грошова винагорода на щорічній сесії Загальних зборів НАН України.

Премію вручатимуть у таких номінаціях – Найкраща науково-популярна публікація (серія публікацій) про наукові розробки та досягнення, проблеми розвитку науки, та (або) публікація періодичного друкованого/електронного ЗМІ про науку (журнали, газети, інтернет-сайти, зареєстровані як ЗМІ, наукові рубрики ЗМІ), Найкраща програма про науку (радіо- та (або) телевізійні проєкти, які виходили на радіо-, телеканалах та (або) інтернет-мовленні), науково-популярний фільм, Найкращий науково-просвітницький проєкт року (музейні, виставкові, фестивальні проєкти, лекторії, наукові кафе, спеціальні (тематичні) онлайн-проєкти, проєкти в соціальних мережах, підкасти, проєкти блогерів, проєкти інших форматів, що залучають широку громадськість (дорослих, дітей і школярів, студентів) до досягнень науки через публічні заходи).

Основою популяризації науки в Україні має стати підвищення престижу професії вченого, що можливо тільки за умови достатнього рівня фінансування науки в державі. На цьому наголосив заступник Міністра освіти і науки з євроінтеграції Олексій Шкуратов під час онлайн-брифінгу «Говоримо про науку!», що відбувся в МОН з нагоди Всесвітнього дня науки 11 листопада 2021 року. Під час заходу експерти обговорювали питання популяризації науки в українському суспільстві: розвиток обізнаності, діалог із суспільством, відтворення наукового потенціалу тощо.

«Популяризація науки залежить насамперед від розвитку самої науки. На жаль, наразі українська наука не може похвалитися системними результатами на високому світовому рівні. Звісно, точково, в деяких сферах ми бачимо значні результати, але говорити про системність зарано. Це відбувається у зв’язку з тим, що у нас тотальне недофінансування наукових досліджень й усієї наукової сфери. Тому фінансування – це першочерговий етап, який дозволить нам і розвивати науку, і в підсумку підвищити престижність професії вченого. А вже підвищення престижності буде однією з основ для популяризації науки», – зазначив Олексій Шкуратов.

Джерело: root-nation.com