Археологи знайшли у Швеції гробниці вікінгів, серед останків – немовлята-близнюки. Фото

  • Категорія запису:Світ
  • Час читання:1 mins read
You are currently viewing Археологи знайшли у Швеції гробниці вікінгів, серед останків – немовлята-близнюки. Фото

У Швеції археологи виявили сім гробниць вікінгів X століття. Там містилися тисячолітні останки восьми осіб, зокрема і можливих близнюків, які могли стати “жертвами викидня”.

Могили розташовані в місті Сигтуна і мають сліди християнських поховань. У них були поховані як діти, так і дорослі, повідомляє Daily Mail (щоб подивитися фото, доскрольте новину до кінця).

Розкопками керувала шведська археологічна компанія Uppdrag Arkeologi, що базується в Стокгольмі. Християнський характер розкопаних могил, за словами фахівців, очевидний за тим, як вони були викладені. У двох із них знайшли скелети дітей, ще двоє малюків були поховані разом в одній могилі.

Відео дня

“Там було два дуже маленькі скелети, здавалося, це діти одного віку. Це могло бути трагічним результатом пізнього викидня пари близнюків”, – сказав менеджер проєкту Йохан Рунер у коментарі Live Science.

Зазначається, що християнський цвинтар у Сигтуні датується роками до будівництва церков і пов’язаних із ними місцевих кладовищ. Тому знайдені могили можуть бути прикладом одних із найперших поховань за християнськими канонами в цьому місті, з моменту їхнього заснування наприкінці 900-х років.

Археологи припускають, що восьмеро осіб, чиї останки виявлено в гробниці, були вікінгами, які перейшли в християнство.

На це вказує штучна купа каміння, відома як “піраміда”, що була знайдена на вершині чотирьох гробниць. Одна з них також була оточена “кам’яним ящиком” – камінням, розташованим у формі коробки. За словами Рунера, ці особливості раніше не були відомі в місті, але вони поширені серед ранньохристиянських могил тут.

Крім того, вікінгів у цей період часу, як правило, кремували, а не ховали, як цих людей, які лежали на спині в орієнтації зі сходу на захід.

Дослідники також виявили відкладення деревного вугілля і частково згорілі шкатулки, що свідчать про християнські вогняні ритуали.

Крім цього, могили розташовані недалеко від однієї з небагатьох відомих дохристиянських могил залізного віку в місті.

“Можливо, тут є якийсь зв’язок”, – заявили в Uppdrag Arkeologi, додавши, що результати розкопок будуть подані в наступному звіті.

  • у Фінляндії під час розкопок виявили дерев’яний посох віком у 4400 років, який виглядав як змія в натуральну величину. За словами археологів, такий могли використовувати в магічних ритуалах шамани в кам’яному віці.

  • В горах Гарц (Німеччина) розкопали вирізану з кістки оленя статуетку, якій 51 000 років. На ній був геометричний орнамент.

    Джерело: www.obozrevatel.com