Герасимов – про законопроєкт щодо олігархів: Ілон Маск підпадає під опис

Народний депутат України із фракції «Європейська солідарність» Артур Герасимов розкритикував президентський законопроєкт про статус олігархів. Він заявив, що, згідно з документом, Ілон Маск – це олігарх.

В ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» у п’ятницю, 4 червня, політик зазначив, що Маск може бути олігархом, оскільки його твіти можуть обвалити будь-яку галузь у США.

«За вашим законом, Ілон Маск – це олігарх! Бо його твіти можуть обвалити будь яку-галузь у Сполучених Штатах Америки. Це просто, щоб ви розуміли, що ви написали та подали у Раду!» – наголосив нардеп.

Відео дня

«За цим законом, Ілон Маск, який запускає ракети у космос, є олігархом. Він бере активну участь у політичному житті країни, тому що він відкрито підтримував одного з кандидатів у президенти. Він постійно спілкується з державними посадовцями, відкрито, щодо космічних програм, і впливає на ці речі. Він має статки, які чітко перевищують те, що написано у законі. Він впливає на ЗМІ, тому що він будь-яким своїм твітом може цілу галузь зруйнувати або підняти. Якщо ви нині побачите, наприклад, бізнес із запуску ракет у межах США, це є монополія», – сказав він.

На його переконання, влада в Україні насправді не збирається боротися з олігархами. Мета закону, як сказав Герасимов, – боротися із п’ятим президентом України, лідером «Європейської солідарності» Петром Порошенком.

«На мою думку, олігарх – це людина, яка, наприклад, за безцінь отримала стратегічне державне підприємство, чи сидить на надрах українських, чи сидить на енергетиці, через що збільшуються тарифи. Питання у тому, що цей закон із цим не бореться. Він зроблений зовсім для інших речей. Для того, щоб боротися з головним опозиційним лідером країни», – додав Герасимов.

Як раніше писав OBOZREVATEL:

  • Законопроєкт № 5599 про деолігархізацію було подано до Верховної Ради президентом Володимиром Зеленським 2 червня як невідкладний.

  • Документом визначається поняття олігарх, пропонується створити в Україні реєстр таких осіб за рішенням РНБО, систематизувати їхній вплив на ЗМІ та подання посадовими особами «декларацій» за контакти з такими особами.

  • Із повним текстом проєкту можна ознайомитися тут.

  • Разумков заявив про наявність конфлікту інтересів у президентському законі про олігархів. Останні, за його словами, можуть бути навіть у складі РНБО, який у разі ухвалення документа буде визначати такий статус тієї чи іншої особи.

  • Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що законопроєкт про статус олігарха – важливий крок на шляху деолігархізації. Однак цей процес вимагає додаткових законодавчих важелів.

    Джерело: www.obozrevatel.com