«Харківські угоди»: лідера партії «За майбутнє» Ігоря Палицю СБУ перевірить на держзраду

  • Категорія запису:Політика / Україна
  • Час читання:1 mins read
You are currently viewing «Харківські угоди»: лідера партії «За майбутнє» Ігоря Палицю СБУ перевірить на держзраду
epa02126345 Russian President Dmitry Medvedev (L) and Ukrainian President Viktor Yanukovych (R) show signed documents after their negotiations in Kharkov, Ukraine, 21 April 2010. Dmitry Medvedev and Viktor Yanukovych achived an agreement on prolongation of Russian Navy base in Sevastopol and discount on Russian gas for Ukraine. EPA/IGOR VOROBIYOV

Вчора, 11 березня, відбулося засідання Ради національної безпеки й оборони, на якому було прийняте рішення, чи не було державною зрадою голосування 236 нардепів за «Харківські угоди».Віктор Янукович та Дмитро Медвєдєв

«Харківські угоди» були підписані 21 квітня 2010 року. Верховна Рада ратифікувала їх 27 квітня 2010 року.

Підписання цього документу відбулось у вигляді фактично спецоперації, коли голосування попри протести опозиції проводилося в абсолютно непарламентській формі – з сутичками і таким іншим.

Чому ратифікацію цієї угоди сьогодні називають спецоперацією, спрямованою проти інтересів Росії? Тому що завдяки «Харківським угодам» Росія отримала можливість розмістити в Криму набагато більший контингент, ніж було потрібно для діяльності флоту Росії. Завдяки «Харківським угодам» Росія отримала можливість розмістити в Криму набагато більший контингент, ніж було потрібно для діяльності флоту Росії. Найймовірніше, саме тоді закладалися основи для окупації українського півострову.

морський катер

Тому виникає багато логічних запитань. Хто організував цю спецоперацію? З якою метою? Чи був зв’язок з Росією в організаторів цієї спецоперації? Чи змушували депутатів голосувати чи проводити ратифікацію так швидко?

Про що йшлося в тексті угоди

Давайте спробуємо сприймати всю риторику цього документу з огляду на все те, що трапилося в 2014 році, коли Росія здійснила насильницьке протиправне ТИМСЧАСОВЕ відторгнення частини України.

В тексті угоди йдеться про те, що документ підписується з метою «розвитку відносин на  основі  принципу  стратегічного партнерства, зафіксованого в Договорі про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією (643_006) від 31 травня 1997 року» та «відповідно до статті 1 Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про вільну торгівлю (643_009) від 24 червня 1993 року». Але найцинічніше звучить наступне: «висловлюючи готовність до взаємного врахування інтересів обох Сторін у вирішенні питань двосторонніх відносин у різних сферах».

Стаття 1 угоди подовжила перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на  території України на 25 років. Тобто до 2042 року.Стаття 1 Харківських угод

Стаття 2 встановила орендну плату перебування морфлоту агресора у розмірі $100 млн на рік та зниження до $100 ціни, встановленої чинним контрактом між  НАК «Нафтогаз» України і ВАТ «Газпром», на кожну тисячу кубометрів газу, що поставляється в Україну.Стаття 2 Харківських угод Вчинено цей злочин було у місті Харків 21 квітня 2010 року, а документ підписали у двох примірниках – російською та українською мовами.

Наскільки законною була ця угода

На той момент Віктор Янукович перебував на посаді президента України цілих 50 днів. За майже 2 місяці він не став автором ні одного законопроекту і не ініціював жодної реформи. Але зате поставив свій підпис під принизливим «пактом Мєдвєдєва-Януковича», давши ляпаса цілій нації, яка вже була впевнена у своєму виборі європейського шляху розвитку.

Віктор Ющенко

Чітку оцінку правочинності угод міг на той час дати тільки Конституційний суд України. Віктору Ющенко потрібно було звернутися до цієї інстанції набагато раніше. Але чомусь він вирішив це зробити в останні дні свого президенства. 50 депутатів звернулися до Конституційного суду, який відмовив у відкритті провадження і чинним нардепам, і колишньому очільнику держави. Послалися на те, що КС уповноважений тлумачити тільки Конституцію.

Взагалі розміщення на території України військових формувань іншої держави заборонено частиною 7-ю статті №17 Конституції, в якій чітко вказано: «На території України не допускається розташування іноземних військових баз». Але на той час діяв пункт 14 розділу XV «Перехідних положень» Конституції. В ньому йшлося про те, що «використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною Радою».

Але за 11 років незалежності до Росії на той момент вже накопичилося дуже багато запитань. Тому такий договір потрібно було переглядати та уточнювати. Але підписантам «пакту» було не до того. Вони поспіхом вирішували долю цілого народу. І плювали вони на Конституцію, в якій нічого не говориться про національну гордість та торгівлю життям простих українців, яким доведеться ще гинути у війні проти російських окупантів.

Хто голосував за «Харківські угоди»

В квітні 2010 року за ратифікацію цих угод проголосували 236 народних депутатів. Кажуть, що вирішальну роль у цьому беззаконні, яке дуже дорого обійшлося Україні, зіграв «Блок Литвина» та ще 13 «позафракційників», серед яких Вадим Столар та Інна Богословська.

Та це не знімає відповідальності з повного складу фракції «Партії регіонів», заборонених комуністів, членів «Батьківщини» та партії «Наша Україна – Народна самооборона». До речі, до складу останньої входив і патріот Ігор ПалицяІгор Палиця, який ввійшов у сумнівну сімку тих нардепів від НУНС, котрі поставили свої підписи під угодою.

У вересні 2020 року Ігор Палиця дав інтерв’ю виданню «Українська правда». На запитання про «Харківські угоди» він відповів: «Ви дивилися, що казав тоді міністр економіки Петро Порошенко за Харківські угоди? Що це було правильне рішення, економічно вигідне для України, що ми отримали скидку 100 доларів на газ, а флот російський і так в Криму і стояв би далі».

Голоси фракції Наша Україна - Народна Самооборона

Нагадаємо, що політична партія «За Майбутнє» декларувала такі завдання, як припинення базування зовнішньої політики на базі Мінських угод, які «були підписані кулуарно і не на користь України» та «проведення загальноукраїнського референдуму з питання Донбасу». ЯК все це в’яжеться з позицією Ігоря Палиці, який голосував за «пакт Мєдвєдєва-Януковича», не зрозуміло.

Хто винний?

Стаття 80 Конституції України визначає, що народні обранці не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Як тоді можна інкримінувати хоч комусь державну зраду? Невже усіх тих, хто голосував «за», притягнуть до кримінальної відповідальності?

Руки в кайданках

Ні. Служба безпеки України буде намагатися розслідувати підписання «Харківських угод» саме у руслі спецоперації. Потрібно вивести з тіні її організаторів, з’ясувати, чим керувалися депутати, коли тиснули на доленосні кнопки. Чи отримували вони гроші за «правильне» голосування. СБУ буде перевіряти всі обставини тих подій у комплексі.

Петро Порошенко

Порошенко особисто вітав ухвалення цих угод і розповідав, що РФ не представляє ніякої загрози для України. У інтерв’ю Мустафі Найему експрезидент сказав:

«Я розумів, що в 2017-му році Росія не виведе флот. І це розуміли, повірте мені, всі без винятку політики. Всі без винятку! Безумовно, допустимим передбачалося, як це і передбачено угодою про Чорноморський флот, продовження угоди на п’ять років і проведення переговорів про узгоджений графік виведення сил Чорноморського флоту. Ми дійсно не ворожі держави, ми дійсно дружні, сусідні країни, і могли б в рамках узгодженої процедури забезпечити будівництво нової військово-морської бази в Новоросійську».

Як оцінювати роль Порошенка? Багато хто вважає, що він захищав Харківські угоди з точки зору своєї давньої боротьби з Юлією Тимошенко, пов’язуючи цю угоду з газовою угодою, яка була укладена при Тимошенко.

Петро Олексійович або абсолютно неправильно з точки зору стратегічних інтересів держави оцінював значення Харківських угод та не дивився на кілька кроків вперед, або брав участь у спецоперації по просуванню Харківських угод.

Данілов

Секретар РНБО Олексій Данілов анонсував, що на наступному засіданні РНБО буде продовжена практика застосування санкцій проти фізичних та юридичних осіб. Але не назвав прізвищ, щоб не злякати відповідних фігурантів.

Які ще рішення прийняла РНБО

РНБО розглянула ситуацію, яка склалася в Донецькій області через намагання Донецькоблгазу під надуманим приводом відключити від газу обласних постачальників тепла. Людей почали відключати від тепла.

Держава перевірить, хто володіє Донецькоблгазом, чому в управлінні компанією допускаються такі ситуації, та якщо це буде потрібно – поверне цю компанію до сфери управління держави.

МоторСіч

Прийнято рішення, що підприємство «Мотор Січ» буде повернуто у власність української держави. Це станеться найближчим часом. Данілов додав, що питання щодо підприємств оборонно-промислового комплексу, які дивним чином опинилися в приватних руках, будуть розглядатися окремо.

Також РНБО доручила перевірити, хто отримував право на користування надрами в Україні. Протягом десятків років українські надра віддавали через корумповані схеми в користування окремим особам, які змогли на цьому збагатитися. На наступному засіданні має відбутися звіт керівника Держслужби геології та надр України, а також і інших відповідальних осіб, які мають усе це перевірити.

Бурова установка для видобутку газу

Питання про надра – це питання про десятки мільярдів доларів, які були зароблені окремими особами, наближеними до влади у різні часи. Хто вони і чому їм дістався такий подарунок від різних влад, як доступ до надр, – і повинні з’ясувати.

Крім того, на минулому засіданні обговорювалося питання про комплексну Стратегію до окупації Криму та Севастополя. На цьому засіданні таку Стратегію затвердили.