Ізраїль знищив склад зброї ХАМАСу, Ліван знову запустив ракети: що відбувається зараз. Фото

You are currently viewing Ізраїль знищив склад зброї ХАМАСу, Ліван знову запустив ракети: що відбувається зараз. Фото

У ніч на четвер, 20 травня, Армія оборони Ізраїлю атакувала кілька цілей у секторі Гази, серед них – будинок ексміністра юстиції і склад зброї, який перебував у ньому.

Також був знищений об’єкт військової інфраструктури в будинку одного з командирів бойового крила ХАМАСу Ашрафа аль-Джабрі в Хан-Юнісі, повідомляє пресслужба ЦАХАЛу в Twitter.

Крім того, було ліквідовано склад зброї в будинку одного з бойовиків у Газі, об’єкт військової інфраструктури в будинку Мухаммада абу-Мустафи, командира спецпідрозділу “Нухба” “Бригад Ізаддіна аль-Касама” в Хан-Юнісі.

ЦАХАЛ знищив об’єкт військової інфраструктури в будинку командира батальйону Східного Рафаха Мухаммада Буаба та об’єкт військової інфраструктури в будинку Усами абу-Анзи, високопоставленого бойовика в ієрархії ХАМАС у Хан-Юнісі.

Ізраїль також піддався третьому за тиждень обстрілу з території Лівану – було випущено чотири ракети, повідомляє AFP. Зброя була запущена з району Сур. Хто несе відповідальність за атаку, не уточнюється.

Армія Ізраїлю відповіла на удар артилерійським вогнем. За інформацією військових, одну ракету вдалося перехопити за допомогою “Залізного купола”, три інших, з огляду на все, впали в незаселених місцях. Повідомлень про постраждалих під час обстрілу не надходило.

Військові ЦАХАЛ підрахували, що палестинські угруповання за час нового загострення конфлікту в регіоні випустили по Ізраїлю приблизно 4070 ракет. Щонайменше 15% (610) із них впали на території сектора Гази.

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив міністру закордонних справ Ізраїлю Габі Ашкеназі, що США не можуть підтримувати Ізраїль публічно і дипломатично протягом довгого часу. Тому очікують, що Єрусалим незабаром згорне операцію в секторі Гази.

Цьому передувало те, що Ашкеназі 19 травня сказав Блінкену, що Ізраїлю потрібно ще кілька днів, щоб завершити операцію в Газі. За даними видання, Ашкеназі пояснив, що в уряду “все ще є кілька військових цілей, яких він сподівається досягти в Газі”.

Про розвиток конфлікту Ізраїлю і Палестини читайте в нашому матеріалі за посиланням. Про причини ескалації можна прочитати тут.

Джерело: www.obozrevatel.com