Колегія виборників затвердила перемогу Байдена на виборах президента США

  • Post category:Світ

Колегія виборників своїм голосуванням затвердила перемогу Джо Байдена у виборах президента США.

У понеділок 14 грудня члени Колегії виборників, що представляють усі 50 штатів та Округ Колумбія, зібралися щоб віддати голоси так, як доручили їм виборці штатів.

Зазвичай цей етап голосування відіграє суто формальну роль, проте у цьому році важливіший через небажання Дональда Трампа визнавати свою поразку на виборах та його численні спроби оскаржити результати голосування.

Голосування розпочалося о 10 ранку за Північноамериканським східним часом у Вермонті і завершилося невдовзі після 17 години, коли свої голоси віддали виборники Каліфорнії.

Усі ключові штати – Невада, Джорджія, Пенсильванія, Аризона, Мічиган та Вісконсин, де Трамп до останнього сподівався змінити результат на свою користь, віддали голоси виборників за Байдена.

Наступний формальний крок у виборчій процедурі – підрахунок голосів у Конгресі, що відбудеться 6 січня.

Група конгресменів-республіканців з Палати представників, віддані Трампу, збираються ставити під сумнів результати у ключових штатах на засіданні Конгресу, коли результати голосування затверджують, але на цьому етапі це вже не може зіграти значної ролі.

Напередодні голосування Колегії виборників Дональд Трамп продовжував заявляти про нібито фальсифікації на виборах, назвавши їх “найкорумпованішими в історії США”.

У п’ятницю Верховний суд США відхилив позов прокурора Техасу, підтримуваний президентом Дональдом Трампом, який прагнув скасування результатів голосування в чотирьох штатах. Перед цим суди відхилили низку інших позовів кампанії Трампа.

14 грудня, фактично перед зустріччю виборників штату, Вищий суд Вісконсина відхилив ще один позов від кампанії Дональда Трампа.

Джерело: www.eurointegration.com.ua