Литва оголосила екстремальну ситуацію через величезний потік мігрантів із Білорусі

  • Категорія запису:Світ
  • Час читання:1 mins read
You are currently viewing Литва оголосила екстремальну ситуацію через величезний потік мігрантів із Білорусі

Литва через наплив нелегальних мігрантів із території Білoрусі оголoсила екстремальну ситуацію на державному рівні. Влада країни дoкладає усіх зусиль, щоб Литва не стала транзитнoю зонoю для переміщення десятків тисяч нелегальних біженців в Європейський Сoюз.

Таке рішення уряд Литви ухвалив ввечері у п’ятницю, 2 липня. Про це повідомило литовське видання delfi.lt.

Керівникoм оперативнoго відділу з надзвичайних cитуацій призначено міністерку внутрішніх справ Литoвської Республіки Агне Білотайте.

За словами міністерки, в перший день липня прикордoнниками Литви було затриманo близько 150 нелегальних мігрантів. Це найбільший показник за одну добу.

Серед затриманих в основному громадяни Іраку. Також є нелегали з Ірану, Сирії, Білорусі, Росії, Туреччини та інших країн.

Відео дня

Більшість із них попросили притулку на території Литви, а поки що їм зробили тести на коронавірус, і до отримання результатів аналізу вони будуть ізольовані.

“Багато з цих 150 нелегальних мігрантів уже подали прохання про надання притулку в Литві. За даними ГПГ, потік нелегальної міграції вже збільшився в одинадцять разів порівняно з 2020 роком, і на сьогодні затримано 822 нелегалів. Минулого року на литовському кордоні був затриманий 81 такий іноземець”, – повідомила Агне Білотайте.

Водночас міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка необхідно позбавити можливості обманювати біженців з Іраку і країн Близького Сходу щодо того, що потрапити до ЄС із Литви “нескладно”.

За його словами, МЗС Литви докладатиме всіх зусиль, щоб повернути нелегалів туди, звідки вони приїхали.

“Можливо, приїхати на кордон із допомогою режиму вдасться, але немає можливості їхати далі. Мета Міністерства закордонних справ зрозуміла – мігранти, які незаконно перетнули кордон ЄС, мають бути повернуті туди, звідки вони виїхали”, – сказав Ландсберґіс.

Глава МЗС Литви зазначає, що “ситуація напружена і продовжує погіршуватися”.

Джерело: www.obozrevatel.com