Низка країн у ПАРЄ підтримала Україну та попередила РФ про наслідки агресії

You are currently viewing Низка країн у ПАРЄ підтримала Україну та попередила РФ про наслідки агресії

Українська делегація на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи збирала підписи під заявою про провокації Російської Федерації, яка стягує війська до кордонів нашої країни.

Про це у Facebook повідомила керівниця Постійної делегації України Марія Мезенцева.

“Наразі кордони України оточують близько 100 тисяч російських військових, постійно порушується режим припинення вогню на Донбасі. І це не лише загроза українській території, українській незалежності – це загроза Раді Європи і правам людини”, – заявила вона на сесії ПАРЄ.

На підтримку України за ініціативою представника литовської делегації Емануеліса Зінгеріса створено спільну заяву членів Парламентської асамблеї Ради Європи про провокації РФ та ескалацію військових дій.

Зокрема в заяві йдеться про збільшення кількості порушень режиму припинення вогню з боку бойовиків, яких підтримує Росія, зростання кількості жертв та нарощування військових сил біля українських кордонів.

“Росія демонструє своє небажання щодо мирного вирішення конфлікту на Сході України. Навпаки, Росія відкрито підриває зусилля, спрямовані на сприяння миру, шляхом необґрунтованого переміщення своїх військ, водночас постійно помилково звинувачуючи Україну та заперечуючи свою причетність до Донбасу”, – йдеться у заяві.

Мезенцева додала, що окрім України заяву вже підписали делегації Литви, Латвії, Естонії, Польщі, Швеції, Грузії, Румунії та Азербайджану.

“Сьогодні (20 квітня. – Ред.) продовжуємо збирати підписи під короткою версією документа – Written declaration, яка буде зареєстрована і надіслана до Бюро ПАРЄ, Комітету міністрів та генеральної секретарки Ради Європи”, – сказала пані дипломат.

Джерело: www.obozrevatel.com