Однокристальні системи Huawei HiSilicon повертаються на ринок

Ви зараз переглядаєте Однокристальні системи Huawei HiSilicon повертаються на ринок

Агресивні та масовані атаки на Huawei з боку США привели до очікуваного результату – частка компанії на ринку смартфонів впала до мінімуму, і вона втратила всю свою перевагу. Головна проблема полягає в тому, що її позбавили ключового компонента – чипа. Без власних виробничих ліній Huawei була змушена покладатися на інших виробників. Зокрема, вона розміщувала замовлення у TSMC. Санкції США унеможливили подальшу співпрацю з тайванським виробником чипів.

Спочатку компанія була змушена використовувати лише старі рішення, а потім перейшла на чипи Qualcomm, але без підтримки 5G. Наївно було б думати, що такий стан справ влаштує Huawei і вона не зробить жодних кроків для розв’язання проблеми. Компанія подвоїла свій ентузіазм в інвестуванні у створення напівпровідникової промисловості, а також зберегла підрозділ HiSilicon, який продовжував займатися розробкою чипів.

Схоже, що всі зусилля не були марними. Нещодавно компанія випустила тизер, у якому повідомила, що має намір повернути на ринок фірмові чипи вже цього року. Зокрема, обіцяно повернення на ринок мобільних процесорів та шанувальникам варто стежити за розвитком подій.

Це вся інформація, якою Huawei поділилася із широкою аудиторією. Нам залишається лише чекати офіційних новин від компанії. На цю мить залишаються відкритими питання про те, хто братиме участь у виробництві чипів, які це будуть рішення і чи пропонуватимуть вони підтримку мереж п’ятого покоління.

Нагадаю, у 2019 році, приблизно в той же час, коли Вашингтон почав вводити санкції проти Huawei та інших китайських виробників, Huawei створила компанію Hubble Technology Investment, яка з моменту свого заснування надала фінансову підтримку 56 компаніям згідно з даними аналітичної фірми PitchBook. До них входять розробники-початківці та виробники чипів, а також компанії, які виробляють напівпровідникові компоненти, розробляють програмне забезпечення для проєктування та випускають обладнання для виробництва чипів.

PitchBook також зазначає, що майже половина інвестицій була зроблена за останні шість місяців, оскільки проблеми Huawei ускладнюються обмеженою можливістю купувати критично важливі чипи, вироблені за американською технологією. Huawei не розкрила розмір інвестицій, але згідно з базою даних Tianyacha, яка відстежує реєстрацію корпорацій у Китаї, вона інвестувала десятки мільйонів доларів у кілька компаній.

Китай зробив самодостатність у технології виробництва мікросхем національним пріоритетом. Але це виявилося складним завданням, і багато ініціатив були поховані. За даними Businesshala, щонайменше шість великих китайських проєктів зі створення чипів зазнали невдачі, частково через високу складність розробки високопродуктивних чипів та величезну вартість такої роботи.

Джерело: root-nation.com