«Південмаш» виготовить два перші ступені для ракет-носіїв NASA Antares

You are currently viewing «Південмаш» виготовить два перші ступені для ракет-носіїв NASA Antares

Державне підприємство «Південний машинобудівний завод ім. Макарова» підписало черговий контракт із США на виготовлення перших ступенів ракет-носіїв Antares. Про це повідомила прес-служба підприємства у Фейсбуці. У повідомленні сказано, що напередодні Різдва підписано новий контракт з американськими партнерами за темою Antares. Йдеться про замовлення на виготовлення основної конструкції першого ступеня (ОКПС) №№ 21 і 22.

На держпідприємстві зазначають, що ситуація тривалий час була невизначеною, оскільки майбутнє проєкту залежало від позиції замовника – космічного агентства NASA. Проте напередодні американська сторона визначилася зі зміною ракети-носія, що дозволило укласти договір.

На цю мить ДП «Південний машинобудівний завод ім. Макарова» очікує на додаткове підтвердження NASA, після якого з’явиться можливість домовлятися про виробництво ще кількох ОКПС.

Замовлення від NASA завантажить основне виробництво заводу на найближчі два-три роки. Південмаш бере участь у проєкті Antares від початку. У 2008 році українські ДКБ Південне та Південмаш підписали довгостроковий, терміном до 2019 року, контракт з американською Orbital science corp на розробку та виготовлення першого ступеня ракети-носія Antares для доставки вантажів на Міжнародну космічну станцію. Antares може виводити вантажі до 8 тонн на низькі орбіти.

Відповідно до контракту українська сторона забезпечила розробку та виготовлення першого ступеня ракети-носія, американська сторона відповідальна за другий ступінь, наземний комплекс та маркетинг проєкту. Фінансування програми здійснюється за участю NASA. Перший запуск Antares відбувся у 2013 році. Усього було 11 запусків, у тому числі один невдалий.

Нагадаю, у листопаді відбувся успішний пуск ракети-носія легкого класу Vega з космодрому Куру у Французькій Гвіані. Для неї українське підприємство виробляє рідинний ракетний двигун РД-843, що забезпечує створення тяги та керування польотом четвертого ступеня ракети-носія. Ракета Arianespace Vega запустила три французькі військові супутники на навколоземну орбіту з американського космодрому 16 листопада.

Джерело: root-nation.com