Президент Литви заявив, що шукає способи допомогти Україні

You are currently viewing Президент Литви заявив, що шукає способи допомогти Україні

Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що його країна шукає способи, аби допомогти Україні, зважаючи на спричинену Росією ескалацію на сході.

Про свої наміри політик написав в особистому Twitter. Він також наголосив, що наразі вкрай необхідно гарантувати безпеку в регіоні.

“Поточна ситуація на східному кордоні України викликає величезне занепокоєння. Литва підтримує потужний меседж НАТО, генсека Єнса Столтенберга, президента США Джо Байдена до Росії – потрібна негайна деескалація ситуації“, – написав Науседа.

Тим часом пресслужба МЗС України у Facebook зазначила, що 15 квітня у Київ прибудуть міністри закордонних справ Естонії Єва-Марія Лійметс, Латвії Едгарс Рінкевичс та Литви Габріелюс Ландсбергіс. Їх запросив особисто український колега Дмитро Кулеба.

Зокрема, вони мають обговорити практичні кроки для підтримки суверенітету та територіальної цілісності України, зміцнення безпекової взаємодії, а також приділять особливу увагу просуванню європейської та євроатлантичної інтеграції нашої держави. Після перемовин дипломати планують провести спільну пресконференцію.

  • раніше очільник литовського МЗС Ландсбергіс зазначав, що його країна має намір запропонувати своїм союзникам із НАТО надати Україні План дій щодо членства. Він відкриє нашій державі шлях до Північноатлантичного альянсу, що стане сигналом для Росії.
  • Науседа під час офіційної церемонії зустрічі у Києві 18 березня звернувся до воїнів окремого президентського полку імені Богдана Хмельницького традиційним для Збройних сил України патріотичним вітанням: “Слава Україні!”.

Джерело: www.obozrevatel.com