Роман Іванісов проти медичного канабісу чи проти допомоги хворим?

You are currently viewing Роман Іванісов проти медичного канабісу чи проти допомоги хворим?

Вчора народні депутати відправили проект закону №5596 щодо регулювання обігу конопель в медичних та наукових цілях на доопрацювання. За цей законопроект проголосували майже всі народні обранці від Рівненщини. Крім Романа Іванісова.

Сам пан Роман пояснив свою позицію сумнівами у тому, що «в країні, де не зведена до мінімуму корупція, купуються правоохоронці і судді, ми зможемо контролювати, щоб ці конопляні лани використовувалися виключно за призначенням». Народний депутат наголосив на тому, що всі, хто говорить сьогодні про виключно медичне використання конопель, обманює сам себе. А можливо, це Роман Іванісов потонув у самообмані, коли вирішив піаритися на протидії підприємству «КОЛОР С.І.М.», яке несе загрозу здоров’ю і життю українських громадян? Втім, там йдеться про гіпотетичну можливість захворюваності. А законопроект №5596 – це про майже 2,5 млн українців, які змушені жити з нестерпним болем.

Законопроект №5596: про що він?

Статті цього документа пропонують запровадити не тільки обмежений, але й жорстко контрольований обіг канабісу в медичних цілях, препарати на основі якого будуть відпускатися виключно за електронними рецептами.

Також новий закон передбачає клінічні випробування і наукові дослідження, які допоможуть регулювати вміст наркотичних речових відповідно до законодавства Євросоюзу. Потрібно зазначити, що законопроект про легалізацію медичного канабісу підтримали не тільки профільний комітет та Президент, але й вищі ієрархи церков.

Чому Україні потрібно почати застосовувати канабіоїди?

Мільйони українців живуть з хронічним болем, який можна заспокоїти коноплями. Так, є й інші препарати. Наприклад, пацієнтам з онкологічними захворюваннями прописують морфін та трамадол. Та вони не тільки викликають важку наркозалежність і потребують постійного збільшення дозування, але й нерідко стають причиною летальних випадків. А при використанні медичного канабісу неможливе передозування, зникає біль та нудота, і навіть повертається апетит. Водночас проект закону №5596 передбачає таке визначення окремих видів конопель, як ті, що містять наркотичні речовини в небезпечних кількостях. І не декриміналізує їх.

Роман Іванісов зайняв позицію печерної людини, яка не слідкує за змінами, які відбуваються у світі. Він бачить цю проблему виключно у чорно-білих тонах, не підозрюючи, що навіть кокаїн та амфетамін сьогодні використовують в медичних цілях. Він каже про вседозволеність, коли йдеться лише про медичну складову цього гострого питання.

Тому іванісовське «утримався» можна розглядати через призму позбавлення українських пацієнтів права на лікування. Легше послатися на корупцію та продажних суддів, аніж прийняти критичне рішення, яке допоможе полегшити життя мільйонам хворих українців. Адже вони навряд чи дочекаються, поки Роман Іванісов викорінить продажність, нечесність, хабарництво і деморалізацію в Україні.