Росія використовує кризу з цінами на газ для залякування ЄС – Стефанішина

You are currently viewing Росія використовує кризу з цінами на газ для залякування ЄС – Стефанішина

Росія маніпулює цінами на газ, щоб змусити Європейський союз піти на поступки щодо енергетичної безпеки.

Про це заявила віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина в інтерв’ю EUobserver.

“Ми можемо бачити, що відбувається з цінами на газ, які ми сприймаємо як інцидент гібридної війни, в основному… сигнал, який Росія посилає до європейських столиць: “Ми дійсно маніпулюємо цінами, тому вам слід запустити “Північний потік-2″ для стабілізації цін”. Для нас це чіткий наратив”, – сказала Стефанішина.

Віцепрем’єрка наголосила на необхідності того, щоб “Північний потік-2” був прив’язаний до законодавства ЄС, і це має бути викладено в декларації після саміту Україна-ЄС.

“І Німеччина повинна пояснити свою обіцянку ввести нові санкції ЄС проти Росії, якщо вона зловживатиме “Північним потоком-2″. Це дійсно важливо, щоб ми мали спільне розуміння червоних ліній, тому що червоні лінії для нас і для Німеччини … можуть бути різними”, – сказала вона.

Ціни на газ в Європі вже кілька тижнів зростають. 29 вересня вартість жовтневих ф’ючерсів на газ TTF на біржі Ice Futures досягла $1050 за 1000 кубометрів. Таким чином, ціна на газ в Європі оновила історичний максимум.

Нагадаємо, “Газпром” 10 вересня заявив про завершення будівництва трубопроводу “Північний потік-2”.

Джерело: www.eurointegration.com.ua