SpaceX успішно провела статичні вогневі випробування ракети Falcon 9

You are currently viewing SpaceX успішно провела статичні вогневі випробування ракети Falcon 9

SpaceX успішно провела статичні вогневі випробування ракети Falcon 9. Метою цього випробування є запуск італійського супутника спостереження Землі CSG-2. Випробування пройшли успішно, і компанія планує фактичний запуск на 01:11 (за київським часом) у четвер, 27 січня. Запуск відбудеться з космічної станції США на мисі Канаверал.

Цей запуск – безпрецедентний крок в історії. Дивно бачити, як держава-член Європейського космічного агентства (ESA) запускає космічний апарат на неєвропейській ракеті. Проте, SpaceX – одна з найактуальніших компаній останнім часом. Насправді ракети Ariane і Vega, які ESA допомагало фінансувати, а європейські країни допомагали будувати, більше не здатні конкурувати з Falcon SpaceX. Компанія Ілона Маска далеко попереду з ціноутворення.

Arianespace та ESA все частіше домагаються багаторічних політичних мандатів, які змушують держав-членів погоджуватися на запуск усіх можливих корисних навантажень на ракетах Ariane, Vega чи Союз. Проте Італія мала кілька невдалих запусків Vega. Внаслідок цього вона перейшла на новий стандарт Vega C. Однак це призвело до численних затримок. Замість відкласти місію, можливо, ще на рік, компанія розглядає SpaceX як основну альтернативу для CSG-2.

Новий італійський супутник CSG-2 був розроблений для спостереження за поверхнею Землі з різних сторін за допомогою технології, відомої як радар зі скануючою апертурою (SAR). Супутник важить близько 2200 кг і рухається круговою полярною орбітою, яка знаходиться на висоті близько 620 км над поверхнею планети. Як ми вже казали, спочатку проєкт був розроблений для запуску на ракеті Vega C італійського виробництва. У конструкції ракети передбачено виведення на низьку навколоземну орбіту 2300 кг. Однак тепер він буде запускатися з Falcon 9 SpaceX, яка набагато більша і потужніша.

Декілька років тому базова ціна запуску ракети Falcon 9 з відпрацьованим у польоті прискорювачем становила близько $50 млн за доставку щонайменше 12 тонн на НГО (низьку навколоземну орбіту). За даними виробника Avio, Vega C розрахована на запуск 2,3 тонни на НГО приблизно за $40 млн. Нещодавно SpaceX заплатила NASA $50 млн за запуск рентгенівської обсерваторії IXPE. Для цього було використано посадку безпілотного корабля на ракету-носій Falcon 9. Тому цілком можливо, що Італія заплатить компанії менше ніж $50 млн за запуск CSG-2. Запуск досить легкий, і вона також попрямує на досить просту орбіту, що дозволить Falcon 9 повернутись на землю для відновлення. Таким чином, SpaceX може зекономити трохи грошей, а не втратити ракету в процесі.

Генеральний директор SpaceX Ілон Маск стверджує, що посадка безпілотного корабля пов’язана з певними складнощами. Мало того, відновлення бустера в морі значно збільшує вартість будь-якого запуску Falcon, який цього вимагає.

CSG-2 планується запустити лише через 15 хвилин після заходу Сонця. Це означає, що буде сутінкове небо у темно-синіх тонах, коли Falcon 9 злетить та попрямує на сонячне світло. Звичайно, залежно від стану хмар. Чекаємо на запуск 27 січня.

Джерело: root-nation.com