Світовий економічний форум назвав княгиню Ольгу засновницею Росії: Порошенко закликав виправити помилку

  • Категорія запису:Україна
  • Час читання:1 mins read
You are currently viewing Світовий економічний форум назвав княгиню Ольгу засновницею Росії: Порошенко закликав виправити помилку

П’ятий президент, лідер партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко закликав Світовий економічний форум виправити інформацію про українську княгиню Ольгу, оприлюднену з нагоди 8 березня, про те, що вона нібито була засновницею Росії.

Як політик написав на своїй сторінці у Facebook, Росія звикла нав‘язувати світові брехню, своє альтернативне бачення історії та імперські наративи.

“До 8 березня шанований мною Світовий економічний форум опублікував перелік із шести жінок, що змінили світову історію. Почесно, що до цього списку увійшла і наша княгиня Ольга, рівноапостольна свята, чию пам‘ять водночас шанують українські православна та католицька церкви. Уявіть моє обурення, коли я прочитав, що Світовий форум іменує нашу княгиню російською правителькою та основоположницею сучасної Росії. А її чоловіка, Князя Ігоря, вирішили прозвати Іваном”, – написав Порошенко.

Він наголосив, що княгиня Ольга справді була визначною правителькою, що підкорила бунтівні племена, здійснила першу державну реформу та започаткувала міцні дипломатичні зв‘язки із Західною Європою.

“От тільки Русь зі столицею в Києві існувала на території сучасних України, Білорусі та Росії, а тому княгиня Ольга ніяк не може вважатись прародителькою Російської Федерації, адже Московське Князівство було засноване лише через понад 300 років після її смерті”, – зауважив п’ятий президент.

“Щодня ми стаємо свідками того, наскільки важливим є захист не лише інформаційного простору, але й власної культурної спадщини, коли елементами ворожої пропаганди можуть стати навіть авторитетні міжнародні інституції”, – наголошує Порошенко.

Він закликав команду Світового економічного форуму негайно виправити помилки у описі однієї з найвідоміших жінок в Українській історії та ретельніше перевіряти свої джерела

Джерело: www.obozrevatel.com