У Байдена і Зеленського повідомили деталі телефонної розмови лідерів

You are currently viewing У Байдена і Зеленського повідомили деталі телефонної розмови лідерів

В адміністрації президента України Володимира Зеленського та президента США Джо Байдена переказали зміст розмови лідерів, проведеної після переговорів Байдена з президентом РФ Владіміром Путіним, на тлі нарощування Росією сил на українських кордонах та її вимог надати гарантії, що НАТО не прийматиме до Альянсу Україну чи інших сусідів РФ.

Білий дім у своєму комюніке зазначає, що Байден передав Зеленському глибоку стурбованість США та європейських союзників з приводу агресивних дій РФ та запевнив його, що Захід відповість сильними економічними та іншими заходами у разі подальшої військової інтервенції Росії.

“Президент Байден чітко зазначив, що США, союзники й партнери віддані принципу “ніяких рішень чи обговорень про Україну без України”. Лідери закликали Росію до деескалації та погодилися, що дипломатія – найкращий спосіб для прогресу у вирішенні конфлікту. Президент Байден підкреслив готовність США долучатися до заходів розбудови довіри задля просування реалізації Мінських домовленостей, на підтримку Нормандського формату”, – йдеться в комюніке американської сторони.

В Офісі президента України розповідають, що Зеленський висловив подяку Байдену за послідовну підтримку України та підтвердив непохитну налаштованість на пошук шляхів до миру на Донбасі.

“Сторони скоординували позиції щодо подальших кроків у цьому напрямі. Володимир Зеленський наголосив, що ми маємо чіткі пропозиції щодо розблокування мирного процесу й готові обговорювати їх у різних форматах. Глави держав також предметно обговорили шляхи безпекової, фінансової та політичної підтримки України у протидії гібридній агресії, що триває”, – зазначають у комюніке.

Крім того, Зеленський підняв питання енергетичної безпеки й російського газопроводу “Північний потік-2”. Він наголосив, що українська сторона розглядає проект “Північний потік – 2” виключно через призму енергетичних і безпекових гарантій, а його просування позбавляє Україну важливого чинника стримування російської агресії.

“У цьому зв’язку були обговорені конкретні кроки, що можуть бути здійснені для посилення енергетичної стійкості України”, – зазначають в ОПУ.

Нагадаємо, безпековий радник Байдена Джейк Салліван раніше запевнив, що Байден у розмові з президентом Росії не робив жодних поступок чи зобов’язань у відповідь на вимогу Путіна не приймати Україну й інших сусідів РФ до Альянсу, та наполягав, що суверенні держави можуть вільно обирати, з ким вступати в альянси. Втім, Білий дім дав згоду на переговори з командою Путіна про те, як зняти стурбованість РФ у зв’язку з можливим приєднанням України до Альянсу.

Згодом Джо Байден та Владімір Путін кожен окремо натякнули, як буде виглядати продовження цих переговорів.

Джерело: www.eurointegration.com.ua