Україна запросила у Німеччини озброєння через агресію РФ й отримала відповідь

Україна направила владі Німеччини список озброєнь, які вона б хотіла отримати для захисту чорноморського узбережжя.

Про це повідомило німецьке видання Frankfurter Allgemeine Zeitung. Серед запитуваних систем: ПРО, старі корвети й обладнання для розмінування.

За інформацією джерел видання, поки всі спроби Києва марні, оскільки проти надання озброєнь Україні виступив глава МЗС ФРН Хайко Маас.

Водночас член президії Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Німеччини, міністр оборони Аннегрет Крамп-Карренбауер зайняв “відкриту” позицію, як і інші політики ХДС, зокрема Норберт Рьоттген. Про це повідомив в.о. посла України в Німеччині Андрій Мельник.

“Вперше впливовий політик, член президії ХДС, голова Комітету у закордонних справах Бундестагу Норберт Рьоттген підтримав ідею надання Україні оборонної зброї! Вдячний, що прислухався до голосу України! Чекаємо конкретні дії Берліна”, – написав він у своєму Twitter.

Нагадаємо, місія ОБСЄ на Донбасі 4 квітня зафіксувала значну кількість озброєння окупантів. Водночас Росія активізувала пропаганду на регіональному та міжнародному рівнях про нібито ескалацію з боку Збройних сил України.

Вже 22 квітня міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив про відведення російських військ від українських кордонів. Він наголосив, що вчення закінчені, всі цілі були досягнуті.

  • наприкінці березня Збройні сили України посилилися новими бойовими машинами 26 БМП-1АК із Польщі. Військову техніку підготували до передачі на “Житомирському бронетанковому заводі”;

  • глава ОП Андрій Єрмак виступив за розміщення в Україні зенітно-ракетних комплексів США Patriot.

    Джерело: www.obozrevatel.com