Українці витратили понад 700 млн грн єПідтримки

You are currently viewing Українці витратили понад 700 млн грн єПідтримки

Ще 22 грудня минулого року стало відомо, що ту мить 4,5 млн українців подали заявки в Дію, щоб отримати свої 1000 грн за вакцинацію (а офіційно програма почалася 19 грудня). Наразі є нові дані. Тож, за перші два тижні роботи програми єПідтримка понад 6,2 млн українців подали заявки в Дії на отримання 1000 грн. Понад 700 млн грн з отриманих коштів українці вже витратили. Нагадаємо, ініційована Президентом України програма єПідтримка спрямована на стимулювання людей до вакцинації від COVID-19 та підтримку секторів економіки, що найбільше постраждали від карантинних обмежень. Це сфери культури, спорту, пасажирських перевезень.

Зокрема, за видами витрат найпопулярнішими стали: книжкові магазини – 250 млн грн, кінотеатри – 210 млн грн, залізничні та авіа пасажирські перевезення – 90 млн грн, театри, концерти та розважальні послуги – 87 млн грн, спорт – 59 млн грн. Всього з початку дії програми єПідтримка громадянам вже виплачено майже 6 млрд грн.

«Замість прямих дотацій ми обрали механізм стимулювання попиту у тих секторах економіки, що найбільше постраждали від карантинних обмежень. Йдеться про креативні індустрії, спорт, книговидавництво, пасажирські перевезення тощо. Саме в цих сферах українці можуть витратити і уже витрачають нараховані кошти. І найбільший попит зараз має придбання книжок, квитків у кінотеатри та залізничних квитків», – уточнила Перша віце-прем’єр-міністр України – міністр економіки Юлія Свириденко.

З другої половини січня 2022 року програму буде розширено – українці, старші за 60 років, зможуть витратити кошти за програмою на придбання ліків. Відповідно до умов програми 1000 грн можуть отримати всі повнолітні громадяни України, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19. Кошти надаються на 4 місяці з моменту отримання, витратити їх можна як онлайн, так і офлайн.

Програма триватиме рік – до 18 грудня 2022 року та реалізовуватиметься в декілька етапів. На першому етапі, отримання коштів відбуватиметься через застосунок Дія.

На другому етапі (ІІ-ІІІ кв. 2022) буде запропоновано альтернативний оффлайн-механізм, над яким зараз працюють. Люди, які не мають смартфонів, зможуть подати звернення на отримання допомоги в оффлайн форматі. Механіка, яким саме чином відбуватимуться виплати, нині розробляється. Також на другому етапі, у 2022, розглядається можливість видачі фізичних банківських карток.

Джерело: root-nation.com