Українські користувачі Viber вважають, що люди навколо заглядають у їхні чати

You are currently viewing Українські користувачі Viber вважають, що люди навколо заглядають у їхні чати

Мільйони людей надсилають один одному безкоштовні текстові повідомлення у Viber, здійснюють відеодзвінки, спілкуються в групових чатах, взаємодіють з улюбленими брендами та відомими людьми, і стежать за їх оновленнями. Тож, до Дня захисту персональних даних команда Rakuten Viber провела опитування серед українських користувачів. З’ясувалося, що багато хто вважає, що люди навколо заглядають у їхні чати. Не дивно, що українських користувачів хвилює приватність. 70% респондентів хоча б раз не відкривали чат, аби не показувати співрозмовнику, що повідомлення прочитано. За кілька днів в опитуванні взяли участь майже 3 тис. українців.

У анкеті були питання про побутові ситуації, пов’язані з приватністю у месенджерах. З’ясувалося, що більшість опитаних стикалися з тим, що хтось заглядав у їх чати – про це повідомили 54% респондентів. Дещо частіше про це повідомляють жінки: 55% українок проти 51% українців. Ховають окремі чати за допомогою PIN-коду лише близько 32% респондентів.

Також стало відомо, що деякі користувачі месенджерів не відкривають чати, аби співрозмовник не побачив, що його повідомлення прочитали. Це виявилося поширеною практикою: результати опитування кажуть, що майже 70% (більше ⅔ опитаних) користувачів роблять так хоча б зрідка, і лише 30% – ніколи. Кожен п’ятий респондент часто не відкриває чати з цією метою. При цьому лише 26% опитаних користувачів кажуть, що відключають статус Переглянуто для повідомлень у застосунку. Ця функція дозволяє користувачам зберігати свою приватність незалежно від того, прочитали вони повідомлення чи ні: співрозмовник не побачить цей статус.

Переважна більшість респондентів – 79% опитаних – відповіли, що тема приватності онлайн їх турбує. Близько 16% зізналися, що вони мало знають про приватність, і лише 5% сказали, що приватність для них не є важливою. Згідно з опитуванням, українські респонденти користуються такими функціями Viber для збереження приватності:

  • відключали свій статус онлайн, щоб статус У мережі не показувалося, третина респондентів
  • ховали окремі чати за допомогою PIN-коду 32% опитаних
  • статус Переглянуто для повідомлень вимикали 26% тих, хто відповів
  • 21% відправляли повідомлення з таймером зникнення через встановлений час
  • окремий пароль для Viber на комп’ютері встановлювали лише 8%.