В Австрії розвалилась справа про гірськолижний “курорт-розсадник” коронавірусу

  • Категорія запису:Політика
  • Час читання:1 mins read
You are currently viewing В Австрії розвалилась справа про гірськолижний “курорт-розсадник” коронавірусу

В Австрії зупинили розслідування у зв’язку зі спалахом коронавірусу на початку 2020 року на гірськолижному курорті Ішгль.

Як повідомляє “Європейська правда”, про це йдеться в публікації DW.

Прокуратура Інсбрука вирішила не висувати обвинувачення проти п’яти підозрюваних.

“Немає жодних доказів того, що хто-небудь вчинив злочинне діяння або допустив недбалість, які могли б призвести до збільшення ризику зараження”, – йдеться в офіційній заяві відомства.

З критикою рішення австрійської прокуратури вже виступила Австрійська асоціація захисту прав споживачів (VSV), яка підтримує позивачів.

За словами її керівника Петера Кольби, “складається враження, що у цій справі доводиться мати справу зі спробою зам’яти скандальний провал влади”.

Раніше з боку VSV висловлювалося припущення, що проти влади Австрії може бути подано до 3000 позовів.

У земельному суді у Відні 17 вересня розпочався судовий процес, у якому позивачі – родичі чоловіка, який помер від COVID-19 – вимагали від влади Австрії компенсацію у розмірі 100 тисяч євро.

Представник австрійської влади тоді заявив, що позов слід визнати безпідставним, оскільки вжиті на гірськолижних курортах протиепідеміологічні заходи відповідали рівню знань про SARS-CоV-2 на той момент.

Курорт Ішгль, розташований у федеральній землі Тіроль і особливо популярний у німецьких, скандинавських та російських любителів гірськолижного відпочинку, у лютому-березні 2020 став місцем поширення коронавірусу. Курорт закрили лише через два тижні після того, як місцева влада отримала першу інформацію про зараження туристів.

Джерело: www.eurointegration.com.ua