Як «правильно» хворіти: інструкція від Миколи Шустова

Чиновники – теж люди. Вони сумують, нудьгують і хворіють. Хворіють часто і «важко». Як, наприклад, перший заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області Микола Шустов.

З конфіденційних джерел до журналістів редакції видання «Інсайдер» потрапили документи, які виявилися доволі цікавими.

23 лютого Микола Шустов, перебуваючи на керуючій посаді у Держгеокадастрі, пішов на лікарняний. Аж на 15 днів. Понад два тижні він перебував на стаціонарі у КП «Рівненський обласний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення». Саме це комунальне підприємство видало чиновнику листок тимчасової непрацездатності. В документі зазначено, що за 15 днів хвороби йому була призначена допомога за тимчасову непрацездатність у розмірі 15 тисяч 730 гривень.

Микола Шустов

Здається, що ж тут дивного? Людина хворіє. Але ті самі конфіденційні джерела, яким не довіряти у нас немає ніяких підстав, стверджують, що Микола Шустов нерідко використовує лікарняні, щоб не виконувати свої прямі обов’язки першого заступника начальника Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області. І доказ цьому є.

Одна з довідок, виданих медичним центром «Сім’я», свідчить про те, що пан Шустов перебував на амбулаторному лікуванні в період з 29 березня по 3 квітня поточного року. Наскільки важко хворів чиновник, можемо судити по тому, де в цей час перебував Микола Шустов. 26 березня 2021 року о 23:02 він перетнув державний кордон України у пункті пропуску Краківець. Повернувся в країну пан Шустов вже 1 квітня о 14:17 через Ягодин. Тобто на той момент, коли Микола Шустов став почувати себе недобре і звернувся за допомогою до лікарів приватного підприємства «Медичний центр «Сім’я», який знаходиться у Рівному, його взагалі не було в країні. Можливо, він відвідував свою альма-матер – Варшавську вищу школу бізнесу. Можливо, в нього за кордоном бізнес, який він звик контролювати особисто. Останнє припущення має право на існування, адже навіщо взагалі було закінчувати вищезазначену школу? А на запитання, чому Микола Шустов накидає на все це маскувальну сітку таємничості, відповідь можна знайти у пункті 1 частини першої статті 7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»: державним службовцям заборонено займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю.

І насамкінець. З минулого понеділка (тобто з 31 травня 2021 року) Микола Шустов перебував на лікарняному, який закрив 4 червня. І ось у соцмережі Facebook на особистій сторінці заступника начальника Головного управління Держгеокадастру ми бачимо допис, датований першим днем літа. Пан Шустов робить селфі на фоні Рівненського зоопарку, який з нагоди Міжнародного дня захисту дітей влаштував для малечі безкоштовні відвідини. І це замість того, щоб дотримуватися рекомендацій лікарів. Або виконувати свої прямі службові обов’язки.

Ось повний перелік лікарняних, які брав пан Шустов з початку цього року:

  • 27.01 — 02.02
  • 23.02 — 09.03
  • 29.03 — 02.04
  • 18.05 — 21.05
  • 31.05 — 04.06

Про що уся ця історія? Про безвідповідальність? Про зловживання службовим положенням? Чи про хронічні проблеми зі здоров’ям?

До речі, подібну історію висвітлювало видання Zaxid.net, яке писало про прогули 38-річного директора розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарія Романчука. Він стверджував, що перебував на лікарняному, не ходив на роботу, а в цей час літав на відпочинок в Домінікану. Все скінчилося тим, що спеціальна комісія провела службове розслідування і звільнила пана Романчука.

Можливо, пора і нашим можновладцям теж ініціювати службове розслідування по пану Шустову? Можливо, кращий держслужбовець України 2011 року за 10 років перестав бути кращим?