Жовті автобуси та тінь на зеленого кандидата

You are currently viewing Жовті автобуси та тінь на зеленого кандидата

Це історія не так про новенькі шкільні автобуси. А про те, що Віталій Коваль або недостатньо кваліфікований, раціональний чи розумний, щоб поставити на шляху конкурентів президента нездоланний бар’єр. Або він свідомо зливає кампанію, не використовуючи всі можливості, які дали йому «слуги» та особисто Президент.

Школи Рівненщини обслуговують майже 240 автобусів. Але це не задовольняє потреби по транспортуванню дітей до освітніх закладів у повній мірі. В нашій області приблизно 17 тисячам учнів доводиться долати більш ніж 3 км до школи щодня. Для того щоб забезпечити довіз усіх учнів, потрібно закупити ще 55 автобусів. Сьогодні, 10 вересня, нові шкільні автобуси отримали 15 ОТГ та районів Рівненської області. Ще 3 автобуси обіцяють за тиждень.  Гріх не використати такий інфопривід та ще й напередодні виборів мера Рівного. Попіаритися на придбанні шкільних автобусів встигли голова РОДА Віталій Коваль, який претендує на крісло міського голови від партії влади «Слуга народу», заступник голови РОДА Сергій Подолін та начальник відділу освіти Рівненської районної державної адміністрації Рівненської області Набочук Олександр Юрійович. Ось таке от тріо.

Що ж тут дивного – спитаєте ви. А нічого. Якби це все не відбувалося в умовах виборчої кампанії. І якщо ниточки, які пов’язують Сергія Подоліна з Віталієм Ковалем, ще можна пояснити, то Олександр Набочук – це практично політична провокація. Подолін, який був депутатом 7-го скликання Рівненської районної ради від БПП, нібито підтримує ЗЕ-команду. Але по великому рахунку йому все одно, кого підтримувати. А от Набочук, ім’я якого в такі буремні часи фігурує поруч з ім’ям очільника РОДА, відкрито підтримує Юрія Вознюка – кандидата від «палице-коломойської» партії «За майбутнє».

Набочук давній друг Вознюка. «Знаю Юрія Володимировича як людину справи! І впевнений в тому, що він зробить ще багато корисних справ для громади!». Саме так начальник відділу освіти РДА оцінює ставленика трансформованого УКРОПу. Невже Віталій Коваль, який наділений головним в даній ситуації – адмінресурсом, не може стати на заваді відвертому піару і популізму прямого ворога президента та політичної сили, яку представляє діючий голова ОДА? Так і втрачається повноцінний стратегічний контроль над ситуацією перед виборами. Привід для дискредитації та ідеологічної провокації місцеві журналісти, копірайтери, графомани та просто «диванні експерти» можуть висмоктати з пальця. Технологій для інформаційних вкидань більш ніж достатньо. І якщо пропрезидентський Коваль не в силах контролювати та стримувати розвиток таких елементарних ситуацій, то куди дивиться Київ?

Віталій Станіславович або просто нетямущий, або свідомо псевдонекомпетентний.  Йому потрібно міцніше тримати кермо, бо всі прекрасно розуміють, що реформа децентралізації зробила посаду мера Рівного більш вигідною, ніж посаду очільника ОДА. Адже ще 36-й президент США Ліндон Джонсон сказав, що якщо, увійшовши до кімнати, ви не можете відразу сказати, хто з присутніх за вас, а хто проти, значить, вам не варто займатися політикою.