Протягом декількох тижнів після запуску на початку 2006 року, коли NASA New Horizons все ще знаходився недалеко від дому, потрібно було всього декілька хвилин, щоб передати команду космічному апарату і почути, що бортовий комп’ютер отримав її і готовий виконати інструкції.
У міру того як New Horizons перетинав Сонячну систему, і відстань від нього до Землі збільшувалася з мільйонів до мільярдів кілометрів, час між контактами збільшився з декількох хвилин до декількох годин. А вже 17 квітня о 15:42 за українським часом New Horizons досяг рідкісного кордону в далекому космосі – 50 астрономічних одиниць (а. о.) від Сонця, або в 50 разів далі від Сонця, ніж Земля. На відзначення цієї події зонд зробив знімок космічного апарату «Вояджер-1», який летить попереду.

New Horizons став фактично 5 членом клубу «50 а. е.» поряд зі старішими зондами «Піонер 10», «Піонер 11», «Вояджер-1» і «Вояджер-2».
New Horizons дістався Плутона всього за дев’ять років. Апарат покинув околиці Землі з найбільшою серед космічних апаратів швидкістю. У момент вимкнення двигунів вона склала 16,21-16,26 км/с відносно Землі. Геліоцентрична швидкість склала близько 45 км/с і була достатньою для виходу за межі Сонячної системи навіть без додаткового розгону, який New Horizons отримав шляхом гравітаційного маневру біля Юпітера у 2007.
Подолавши 50 а. о., NASA повернуло камеру апарату до «Вояджер-1» і зробило наведений нижче знімок. Розглянути космічний зонд, втім, неможливо: він приблизно в трильйон разів тьмяніший, ніж необхідно, щоб бути відображений на фото. Проте, він прямо посередині, всередині жовтого кола.

Джерело: root-nation.com