Бюджетний процесор Intel Celeron G6900 протестували в AAA-іграх

You are currently viewing Бюджетний процесор Intel Celeron G6900 протестували в AAA-іграх

Минулого тижня з’явилися новини, що новий Celeron G6900 із сімейства Intel 12-го покоління Alder Lake відповідає Core i9-10900K (Comet Lake) в однопоточній продуктивності. А результати тестування Geekbench показали ефективність нових ядер Golden Cove. Однак набагато краще бачити й тестувати продуктивність процесора в реальних іграх, і Стів з ютуб-каналу Random Gaming у HD (RGIHD) провів власні тестування дев’яти ігор.

Нагадаю технічні характеристики Intel Celeron G6900 – він має два ядра Golden Cove і не має гіперпотоків – Hyper-Threading. Він працює на частоті 3,4 ГГц, з 4 МБ інтелектуального кешу та 2,5 МБ кешу L2. Процесор підтримує DDR4-3200 або DDR5-4800. Intel UHD Graphics 710 iGPU має прискорення до 1,3 ГГц та 16 EU. Цей Celeron має TDP 46 Вт.

Коли він тестував базову модель у лінійці Alder Lake, яка коштувала $42, Стів побачив, що вона відповідає найдешевшій материнській платі Intel LGA1700, яку він зміг знайти, Gigabyte H610M S2H DDR4, за яку він заплатив близько $110. Обсяг оперативної пам’яті був 16 ГБ (8 x 2 DIMM) пам’яті DDR4-3000.

Він нічого не сказав про сховище, але графічним процесором у системі для тестування ігор був NVIDIA T1000, орієнтована на авторів контенту карта з дуже схожими характеристиками як GTX 1650. У попередньому відео автор сказав, що вибрав T1000, оскільки у нього була кращі доступність/ціна, ніж в GTX 1650, орієнтованого на геймерів/споживачів.

Перед системою, як згадувалося раніше, було поставлено завдання створення пристойного асортименту популярних ігор, нових і старих з використанням розумних налаштувань якості.

Результати в Відьмаку 3 з роздільною здатністю 1080p в середньому 43 кадри в секунду, затьмарені тривалими уривчастими зависаннями, які не можна було точно кваліфікувати як заїкуватість – ці паузи були занадто довгими (1% при низьких 0 кадрах в секунду). У GTA San Andreas при високій роздільній здатності 1080p система досягала в середньому 58 кадрів на секунду, а збої та уповільнення були набагато прийнятнішими (1% при низьких 15 кадрах на секунду). У Cyberpunk 2077, з низькою роздільною здатністю 1080p, він бачив в середньому 47 кадрів за секунду (1% від 11 кадрів за секунду). Однак у цієї гри є серйозніша проблема, оскільки вона не завантажуватиме збережені ігри, коли у вас цей скромний процесор з двома ядрами та двома потоками. Celeron не вистачає двох ядер до мінімального заданого процесора.

Ютубер запустив CS:GO з низькими параметрами 1080p на карті Dust II. Середня продуктивність у грі становила 120 кадрів за секунду (на 1% менше ніж 42 кадрів за секунду), тому продуктивність була набагато гарнішою.

Стів продовжив тестувати Fortnite, Forza Horizon 5 (зависає на екрані завантаження), GTA 5, Far Cry 6 (настільки повільний, що його неможливо відтворити) та Red Dead Redemption 2 працювали в середньому 34 кадри в секунду з використанням «налаштувань консолі» на 1080p.

Спільним спостереженням протягом усього тестування було те, що Celeron повністю використовувався на цій системі в іграх. Якщо ви подивитеся відео, ви часто побачите завантаження процесора на рівні або близько 100%, у той час, як графічний процесор насправді не знаходиться під тиском (якщо це не Cyberpunk 2077). Система не збалансована для ігор.

На закінчення свого захоплюючого знайомства з G6900 Стів вказав, що не було особливого сенсу використовувати цей Celeron останнього покоління в порівнянні з будь-яким процесором Intel початкового рівня попереднього покоління, який все ще є доступним через вищу вартість материнської плати на цю мить.

Також геймер має намір протестувати новий Pentium Gold G7400 з відповідним дискретним графічним процесором. Pentium має кілька оновлень у порівнянні з Celeron, включаючи конфігурацію – два ядра та чотири потоки, вищу тактову частоту 3,7 ГГц та подвійний інтелектуальний кеш.

Джерело: root-nation.com