Енергоблок № 4 Рівненської АЕС на ремонті

You are currently viewing Енергоблок № 4 Рівненської АЕС на ремонті

Станом на 10 вересня на енергоблоці № 4 Рівненської АЕС (ВВЕР-1000) триває п’ята доба середнього планово-попереджувального ремонту. Виведено в ремонт обладнання першого каналу системи безпеки. В процесі розхолоджування енергоблоку № 4 силами персоналу хімічного та реакторного цехів проведено також виконання програми виведення солей з об’єму парогенераторів. Усі роботи виконуються згідно з графіком. 

У рамках ремонтної кампанії заплановано до виконання низку регламентних та понад регламентних робіт. Загальна тривалість ремонтної кампанії становитиме 126 діб і завершиться вона 9 січня 2021 року.

За коментарем заступника начальника хімічного цеху РАЕС Дениса Губського (на знімку), персоналом хімічного та реакторного цехів уже виконано роботи щодо виводу солей з об’ємів парогенераторів енергоблока або ж так званого ефекту “hide out return”. 

“У процесі експлуатації енергоблока розчинні солі, які потрапляють з живильною водою в об’єм парогенератора, залишаються на теплопередавальних поверхнях трубчатки парогенераторів та утворюють певні відкладення. Це є нормальним та звичним процесом в експлуатації для такого обладнання. Відтак під час поступового зниження потужності енергоблока проводиться максимальне очищення парогенераторів. Цей вид робіт та, власне, ефект “hide out return” атомниками РАЕС вважається одним із важливих і потребує особливої уваги. Наразі персонал хімічного та реакторного цехів успішно виконав програму виведення солей із парогенераторів без зауважень та згідно зі встановленим графіком”, — прокоментував Денис Губський.

Зокрема, атомник наголосив, що фахівцями реакторного та хімічного цехів проводиться також водномеханічна відмивка парогенераторів методом барботування, тобто усунення відкладень, шляхом пропускання стислого повітря через шар рідини.  Очищення парогенераторів у подальшому підвищить ефективність роботи енергоблоків РАЕС.

Вікторія ШЕЙКІНА,
кореспондент прес-центру Рівненської АЕС.