Гібридні процесори Intel 12 покоління принесуть 14 ядер у ноутбуки

You are currently viewing Гібридні процесори Intel 12 покоління принесуть 14 ядер у ноутбуки

Після того, як у жовтні Intel представила свої гібридні процесори 12 покоління для настільних комп’ютерів, вона готова принести їх у ноутбуки. Нагадаємо, що нові процесори компанії поєднують продуктивні ядра (P-ядра) та ефективні ядра (E-ядра) на одному кристалі. Ідея полягає в тому, що вони зможуть краще справлятися з вимогами реальних обчислень. На додаток до вищої продуктивності, такий підхід може призвести до покращення акумуляторів ноутбуків.

Процесори Intel 12 покоління для ноутбуків матимуть максимум 14 ядер, що складаються з шести ядер P та восьми ядер E. На цю мить Intel зосереджена на своїх потужних чипах 12 покоління серії H, які призначені для 14-дюймових ультрапортативних комп’ютерів, ігрових ноутбуків та інших потужних машин. Компанія також представила специфікації своїх чипів серій U та P, про які вона розповість у першому кварталі. Вони будуть призначені для невеликих ультрапортативних пристроїв, а також «продуктивних тонких та легких» машин відповідно.

Щодо інших нових можливостей, мобільне обладнання Intel 12 покоління також підтримуватиме оперативну пам’ять DDR5-4800 та LPDDR5-5200 з низьким енергоспоживанням. Проте за машини, оснащені DDR5, доведеться заплатити більше, тому що виробники ПК прогнозують, що запаси будуть обмежені протягом 2022 року. Wi-Fi 6E також вбудований якраз вчасно, щоб встигнути скористатися новими діапазонами 6 ГГц від минулорічних маршрутизаторів 6E. І, звичайно, Thunderbolt 4 повернувся, щоб забезпечити пропускну здатність 40 Гбіт/с.

Перші огляди високо оцінили продуктивність нових чипів у багатозадачному режимі, особливо зі збільшеною пропускною здатністю оперативної пам’яті DDR5. Ми чекаємо на аналогічне оновлення і в ноутбуках. Поки що все, на що ми можемо орієнтуватися, це цифри Intel: компанія стверджує, що чипи 12 покоління на 40% швидше за чипи 11 покоління в цілому. Топовий Core-i9 12900HK також на 28% швидше в іграх, і він має перевагу над Ryzen 9 5900X у багатьох іграх.

Цікавіше, ніж найшвидше обладнання 12 покоління, було б подивитися, який приріст продуктивності Intel зможе отримати від своїх доступніших чипів Core i5 та i7. i5-12450H має 8 ядер (4P та 4E) з максимальною частотою Turbo 4,4 ГГц, тоді як торішній 11500H мав шість ядер з максимальною частотою 4,6 ГГц на одному ядрі. Обидва чипи мають 12 потоків (тільки ядра P підтримують Hyperthreading, тому їх кількість потоків подвоюється), але чип 12 покоління має розумніше використовувати свою потужність. Це може стати гарною новиною для покупців звичайних ПК, які не можуть виправдати покупку машини на базі core i9.

Нова гібридна архітектура Intel також дозволяє створювати цікаві конфігурації інших мобільних процесорів. Найшвидша модель серії U, Core i7-1265U, оснащена 2 продуктивними ядрами та 8 ефективними ядрами. Це технічно робить його 10-ядерним чипом, в той час, як попереднє обладнання серії U мало тільки чотири ядра. Чипи для продуктивних ноутбуків серії P, тим часом мають до 6 ядер P та 8 ядер E в i7-1280p. Кожна лінійка мобільних процесорів має до 96 графічних EU (блоків виконання), як і чипи 11 покоління.

Крім нових мобільних процесорів, Intel також представила решту лінійки 12 покоління для настільних ПК. Вона починається з Celeron G6900, який має всього два продуктивні ядра, і завершується 16-ядерним i9-12900. Дивно, але Intel не включає жодного продуктивного ядра у свої основні чипи i3 та i5, всі вони P-ядра, тому насправді це зовсім не гібридні процесори.

Intel все ще відстає від AMD і Apple, коли справа доходить до розміру вузла – чипи 12 покоління є вдосконаленою версією 10 нм техпроцесу, в той час, як AMD створює 7 нм чипи з 2019 року і збирається перейти на 5 нм цього року, але гібридний дизайн компанії показує гарні перспективи. Однак, як і у випадку з недавніми чипами для настільних ПК, головне питання полягає в тому, як Alder Lake зможе конкурувати з тим, що AMD та Apple готують на 2022.

Джерело: root-nation.com