Google використовуватиме AMD GPU у майбутніх смартфонах

You are currently viewing Google використовуватиме AMD GPU у майбутніх смартфонах

Google хоче встановити повний контроль над програмним та апаратним забезпеченням пристроїв серії Pixel (привіт стратегії Apple). Компанія вже давно зацікавлена ​​у розробці власних процесорів для оптимізації роботи своїх смартфонів. Ця стратегія забезпечує ряд переваг для Google, включаючи економічні вигоди.

Розробка мобільного обладнання є складним процесом, і Google готова надавати все більше і більше капіталу для реалізації своїх амбіційних планів. За непідтвердженою інформацією, Google Pixel 6 може бути першим смартфоном компанії з власним процесором.

Кодова назва архітектури – Whitechapel. Вона приєднає Google до інших виробників, таких як Apple, Samsung та Huawei. Очікується, що новий процесор буде розроблений за допомогою 5-нанометрової технології LPE від Samsung, що зробить Pixel 6 і Pixel 6 Pro одними з найшвидших смартфонів, які ми побачимо в 2021 році.

Whitechapel, швидше за все, базуватиметься на дизайні трьох кластерів, який включає два ядра Cortex-A78 і Cortex-A76, які доповнені трьома Cortex-A55 і одним преміальним ядром Cortex-X1. Компанія хоче використовувати технологію AMD при розробці графічного процесора для свого першого процесора для смартфонів.

Інтеграція графічного процесора AMD гарантуватиме додаткове покращення швидкості, а також оптимізацію енергії під час інтенсивної роботи. Google хоче запропонувати споживачам найновіші апаратні технології на пристроях з фірмовою маркою Pixel. Насправді Whitechapel – це лише перший крок у масштабному проекті компанії.

Безпека буде головним пріоритетом, і її гарантуватиме чип під назвою Dauntless, який буде працювати з Android та Chrome OS. Архітектура стала наступником чипів Titan-M у попередніх поколіннях смартфонів Pixel.

На закінчення: відомо, що Samsung також хоче використовувати графічний процесор AMD у майбутніх версіях процесорів Exynos.