iOS 16: все, що відомо на сьогодні

You are currently viewing iOS 16:  все, що відомо на сьогодні

Після виходу iOS 15 і серії iPhone 13, ми бачимо оновлення, які поступово вдосконалюють функції, як розблокування FaceID з маскою на обличчі.

Однак ми не можемо думати про те, що може з’явитися в наступній версії iOS, яку, ми очікуємо, на WWDC 2022.

Кожне оновлення iOS приносило важливу функцію, будь то віджети або темний режим. Але iOS все ще може бути попереду від деяких нових удосконалень, щоб краще керувати Iphone.

Ми зібрали декілька функцій, які хотіли б бачити в iOS 16 наступного року, незалежно від того, наскільки вони важливі або незначні. Згідно останніх новин в iOS 16 можуть з’явитися великі інтерактивні віджети та оновлені іконки.

Чутки про дату виходу iOS 16

Компанія Apple дотримується традиційного графіка: анонсує останнє оновлення iOS у червні на WWDC, а потім випускає його приблизно у вересні.

IPhone, що підтримуються iOS 16

Apple намагається підтримувати більшість моделей iPhone в кожному новому випуску iOS. В iOS 15 підтримка була iPhone 6S, який був випущений у 2015 році.

Один із витоків інформації передбачає, що iPhone 6S (поряд з iPhone 6S Plus і iPhone SE) не отримає оновлення iOS 16, однак моделі, починаючи з iPhone 7, його отримають.

Звичайно, не варто очікувати, що серія IPhone 7 підтримувати всі функції iOS 16 ймовірно деякі,  функції будуть обмежені в основному через апаратні обмеження камери або чіпу.

Новини та витоки

Окрім вищезгаданої дати виходу та інформації про сумісність ми також чули про великі інтерактивні віджети. Всередині компанії їх називають InfoShack. По суті, вони складаються з кількох невеликих віджетів виконаних у різних стилях.

Перероблений додаток “Камера

За останні роки камера iPhone зазнала значних покращень: було додано більше об’єктивів, з’явилися такі функції, як нічний режим та кінематографічний режим.

Однак це призвело до того, що програма камери стала здаватися складною. Для доступу до ручного спалаху або налаштувань експозиції потрібно більше рухів, ніж хотілося б.

З виходом iOS 15.2 з’явилася нова кнопка макрозйомки, яка допоможе вам точніше налаштовувати знімки крупним планом, коли це необхідно. Це стосується лише iPhone 13.

Нова програма камери зможе допомогти новим користувачам робити фотографії абсолютно по-новому, а існуючим користувачам – по-новому знімати фото та відео.

Швидка нотатка на iPhone

Ця функція, з’явилася в iPadOS 15 та macOS 12 Monterey, коли ви можете провести пальцем по правому нижньому кутку та швидко набрати кілька нотаток, незалежно від того, в якому додатку ви знаходитесь.

На iPhone є багато жестів, тому немає нічого поганого у тому, щоб додати ще один. Перетягування з правого нижнього кута відкриває нотатку, яку можна швидко набрати та зберегти на більш пізній термін.

Програми Air

Якщо у вас є периферійні пристрої AirPods або AirTag, то вам може здатися дуже громіздке управління кожним із них. Налаштування AirPods доступні лише через Bluetooth у програмі “Налаштування”, а налаштування AirTag доступні через “Знайти моє”.

Можливість керувати ними через централізований додаток AirThings могла б усунути плутанину в тому, чим саме ви володієте від Apple.

Покращені параметри тем

Ще в 2019 році ми спостерігали наплив тем завдяки кільком новим функціям, які програма Shortcuts надала в iOS 13.

За допомогою програми Shortcuts можна створювати команди запуску для інших програм та розміщувати для них іконку на домашньому екрані. Це призвело до того, що користувачам iPhone стало доступно безліч тем.

Але iOS 16 може йти далі. Нова категорія в App Store дозволить завантажувати теми, а потім вибирати їх у програмі “Параметри”. Ви також можете вибирати різні кольори та звуки для повідомлень і встановлювати їх як окрему тему, що також може бути включено за допомогою Автоматизації в програмі “Ярлики”.