Капи для вирівнювання зубів: ефективність та шкода

You are currently viewing Капи для вирівнювання зубів: ефективність та шкода

Напевно, багатьом з вас знайомий термін «голлівудська посмішка». Він з’явився ще в 30-х роках минулого століття, коли голлівудські актори постійно вражали своїх шанувальників білосніжними і рівними зубами. Секрет виявився простим – французький стоматолог Чарльз Пінкус придумав для них спеціальні керамічні накладки, які були здатні подарувати усмішку білосніжність, а нерівним зубам акуратний вигляд.

Рівно, як під лінійку

Неправильний прикус – це не тільки серйозна естетична проблема, а й фактор, який може впливати на передчасне випадання зубів, появу дефектів мовлення, головних болів і інших неприємностей.

Найбільш популярним способом його виправлення є брекети. Але от тільки не всі погоджуються на їх використання, адже виглядають вони і справді не дуже красиво. На щастя, сучасна стоматологія багата на альтернативні варіанти, одним з яких є капи або елайнери.

Вони являють собою прозорі (а значить, практично непомітні) пластини, виготовлені з біопластика або біосиликона. Носити їх потрібно не менше 20 годин на добу. Але цей час може змінюватися, залежно від ступеня наявної проблеми і призначень лікаря.

А як же довго загалом потрібно носити такі накладки? Час носіння може коливатися від декількох місяців до декількох років, і залежить, знову-таки, від рівня виявленої проблеми.

Показаннями до використання елайнерів є:

 • широкі проміжки між зубами;
 • неправильний прикус;
 • поворот зубів навколо своєї осі (ця проблема часто виникає в період зміни молочних на постійні);
 • необхідність тимчасової фіксації (закріплення результату) після носіння брекетів (після брекет-систем зуби залишаються рухливими і іноді прагнуть повернутися в початкове положення. Так як повторне використання брекетів вже неможливо, лікарі рекомендують періодичне носіння капп);
 • передімплантаційний період, для створення місця для імпланта.

Накладки – один з найбільш щадних способів вирішення естетичних проблем в ротовій порожнині. До того ж, він є досить доступним, адже вартість таких систем стартує всього від декількох десятків доларів.

Тут все залежить від виду накладок, які ви оберете. Найдорожчими, але і найбільш ефективними будуть ті, які зроблені під ваші індивідуальні виміри.

Так чи ні?

Перед тим, як погодитися на придбання і встановлення кап для виправлення прикусу та усунення інших проблем, варто зважити всі «за» і «проти». Пропонуємо зробити це прямо зараз.

Серед переваг можна виділити такі:

 • Високий рівень естетичності. Елайнери практично непомітні, дуже легкі і ніяк не впливають на слизову оболонку рота (гіпоалергенні).
 • Швидке звикання. Для цього буде достатньо всього декількох годин, і ви перестанете їх відчувати.
 • Не приводять ні до яких дефектів мови, на відміну від брекетів, а значить, психологічний бар’єр і сором будуть відсутні.
 • Безсумнівний плюс – можливість зняття конструкції в будь-який потрібний час.
 • Відсутність травм щік, губ або мови, як це може бути у випадку, коли в роті буде знаходитися металева система.
 • Капи можна носити навіть маленьким дітям. Для цього існують кольорові пластини, які сподобаються кожній дитині.
 • Можливість одночасного відбілювання завдяки засобам для внутрішньої обробки.
 • Можна забути про список заборонених продуктів. Перед їжею елайнери знімають, а тому вони не вимагають якогось особливого догляду та чистки. Достатньо звичайної щітки і мильного розчину. Для ротової порожнини також не доведеться купувати спеціальні йоржики, а тому економія очевидна.
 • Кінцевий результат можна побачити ще до початку лікування. Це можливо завдяки віртуальному моделюванню.

Але, не дивлячись на великий список плюсів, є у цих систем і свої недоліки. На щастя, їх небагато:

 • За допомогою кап не вийде вирішити серйозні ортодонтичні проблеми. Особливо в тому випадку, якщо є показання до хірургічного втручання.
 • Міняти елайнери буде необхідно через кожні 1,5-2 місяці.
 • Можуть виникати труднощі в процесі лікування у дітей. Так як це легка знімна конструкція, то може бути складно простежити, коли і як надовго дитина її знімає.

Правильний догляд забезпечить комфортне носіння і гарантію очікуваного результату. Для цього всього лише потрібно періодично мити накладки з допомогою м’якої щітки і мила, і зберігати в добре вентильованому контейнері.

Що стосується заходів, то під час лікування ортодонти не рекомендують палити, адже це може змінити колір кап, а також жувати жувальну гумку, яка може пошкодити їх.

Джерело: rivne.media