Компанія Firefly Aerospace українця Полякова залучить $350 мільйонів і створить нову ракету

You are currently viewing Компанія Firefly Aerospace українця Полякова залучить $350 мільйонів і створить нову ракету

Компанія Firefly Aerospace, засновником і власником якої є український бізнесмен Макс Поляков, планує залучити $350 мільйонів інвестицій. Ці кошти підуть на масштабування виробництва і створення ракети середнього класу – Firefly Beta.

Про ці плани розповів Томас Марк’юзік, CEO компанії Firefly Aerospace, під час вебінару IPO Edge.

“За наступні кілька років ми хочемо з компанії вартістю 1 мільярд і ракетою Alpha вирости до 10-мільярдної компанії з набором різних ракет”, – сказав Том.

Із загальної суми інвестицій $125 мільйонів піде на посилення виробництва, закупівлю матеріалів і устаткування. Решту $225 мільйонів буде витрачено на розвиток компанії, в тому числі і на розробку ракети середнього класу Firefly Beta, яка буде здатна виводити на низьку навколоземну орбіту до 10 тонн вантажу, що в 10 разів більше можливостей Firefly Alpha.

“Перша фаза розвитку нашої компанії обійшлася в $200 мільйонів, які вклав Макс Поляков і Noosphere Ventures. Він з тих людей, які можуть побачити великі можливості в високоризикованих бізнесах на ранніх етапах розвитку. За це ми йому дуже вдячні, він продовжує допомагати компанії в її розвитку”, – сказав Том Марк’юзік.

“Зараз же ми розглядаємо розширення списку інвесторів з метою залучити додаткові 350 мільйонів доларів, що повинно прискорити розвиток ракет Beta, але не змінить філософію і структуру компанії”.

Крім того, Том Марк’юзік підтвердив плани на дебютний запуск Alpha найближчим часом. Як раніше повідомлялося, компанія Firefly Aerospace вже провела передпольотні випробування і тести. Зараз команда інженерів готується до запуску з бази Ванденберг, Каліфорнія, США.

Про Firefly Aerospace

Firefly розробляє сімейство ракет-носіїв і космічних апаратів та послуг, що забезпечують кращу в галузі доступність, зручність і надійність. Ракети-носії Firefly використовують загальнодоступні технології, виробничу інфраструктуру і можливості запуску, пропонуючи рішення для запуску на низьку навколоземну орбіту з вантажопідйомністю до десяти тонн за найнижчою ціною за кілограм в класі малих ракет.

У поєднанні з космічними апаратами Firefly, такими як Space Utility Vehicle і Genesis Lander, Firefly надає космічній галузі універсальне рішення для місій на поверхню Місяця або за його межі. Штаб-квартира Firefly знаходиться в Сідар Парк, штат Техас, США.

Джерело: www.obozrevatel.com