Міністри енергетики України, США і Німеччини зібрались на полях Кримської платформи

You are currently viewing Міністри енергетики України, США і Німеччини зібрались на полях Кримської платформи

У рамках саміту Кримської платформи в понеділок у Києві стартувала тристороння зустріч міністрів енергетики України, Німеччини та США.

За словами дипломата, зустріч ініціювала Україна. Напередодні на спільному брифінгу з канцлеркою Німеччина Ангелою Меркель її ананосував президент Володимир Зеленський.

За словами президента, на зустрічі обговорюватимуть питання транзиту газу через Україну. “Я хочу зрозуміти, що отримуватиме Україна, і що вона може втратити після 2024 року, хто і які гарантії дасть Україні”, – сказав президента.

Зустріч міністрів енергетики відбувається після досягнення домовленостей між США і Німеччиною щодо завершення будівництва суперечливого газопроводу “Північний потік-2”.

За угодою між Вашингтоном та Берліном, Німеччина зобов’язалась використовувати “всі наявні важелі” для сприяння продовженню на 10 років угоди України про транзит газу з Росією.

Як відомо, дія чинної угоди “Нафтогазу” та “Газпрому” про транзит російського газу до ЄС територією України, підписаної наприкінці 2019 року, закінчується 31 грудня 2024 року. Росія не має жодних юридичних зобов’язань використовувати українську трубу, починаючи з 2025 року.

Джерело: www.eurointegration.com.ua