З нацреєстру пам’яток можуть виключили ще 13 об’єктів. Виконуючий обов’язки міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв зробив заяву.
Міністерство культури та інформаційної політики України ініціює вилучення з Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення 14 об’єктів, серед яких є і музей Булгакова в Києві.
Про це в ефірі інформаційного телемарафону повідомив тимчасово виконуючий обов’язки міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв, зазначивши, що музей має залишитися хоча б в місцевому реєстрі, оскільки є зразком київської архітектури кінця 19-го сторіччя.
“Цей музей знаходиться в будиночку, який внесений до національного реєстру пам’яток. Очевидно, що виключити цей будиночок, який значиться, як музей Булгакова, буде не зовсім правильно. Ми можемо його виключити з національного реєстру, але однозначно він має залишитися хоча б в місцевому, оскільки є зразком київської архітектури кінця 19-го сторіччя, і в цьому будинку проживало багато інших видатних постатей, а не тільки радянський письменник Булгаков”, – сказав він.
Також, за його словами, з реєстру пам’яток національного значення планують вилучити пам’ятник радянському партійному і державному діячеві Артему у Святогірську на Донеччині.
“Він є елементом ідеологічної пропаганди раннього радянського періоду, оскільки був збудований у 1927 році, але з огляду на те, що його автором є видатний український скульптор Іван Кавалерідзе, цей об’єкт є й ще об’єктом великого мистецького значення”, – сказав він.
Карандєєв додав, що пам’ятник Артему навряд чи можливо знищи, адже він внесений до списку ЮНЕСКО, як один з найяскравіших об’єктів у стилі кубізму та найбільший об’єкт у цьому стилі у Європі. Окрім цього, він важить 800 тонн, тому неможливо змінити його місцезнаходження, а лиш можна змінити наративи відносно нього, наприклад, зняти таблички.
