На Кубі обрали наступника Кастро

You are currently viewing На Кубі обрали наступника Кастро

Комуністична партія Куби обрала президента Мігеля Діас-Канеля першим секретарем свого центрального комітету замість Рауля Кастро.

Рішення було ухвалено в останній день з’їзду в понеділок, 19 квітня, повідомляє агентство Anadolu. Зміна влади знаменує собою кінець шести десятиліть правління братів Фіделя і Рауля Кастро вперше після кубинської революції 1959 року.

“Історичний день… Засновник і керівник партії передає обов’язки”, – написав Діас-Канель у Twitter.

Зазначається, що 60-річний політик, народжений після революції, уособлює нове покоління, яке перебуває у владі Куби, з більш сучасним мисленням. Водночас сам він заявив, що не змінюватиме політику острова. Інженер-електронник провів всю свою кар’єру в Комуністичній партії і стежив за кожним кроком, щоб дістатися до вищого рівня уряду.

Діас-Канель був членом комуністичної молоді, потім очолив партію у двох провінціях. Після цього він був призначений міністром вищої освіти і віцепрезидентом у 2013 році, а незабаром став президентом у 2019-му. Діас-Канель стане першою цивільною особою, яка очолила Компартію Куби.

“Він є результатом не імпровізації, а вдумливого відбору молодого революціонера з умовами для просування на більш високі посади”, – охарактеризував його Кастро.

Примітно, що Діас-Канель тепер повинен розібратися з найсерйознішою економічною кризою, з якою зіткнувся острів майже за 30 років, викликаною пандемією і санкціями, введеними США.

Джерело: www.obozrevatel.com