На Рівненщині вилучили понад пів тисячі «кубів» деревини

You are currently viewing На Рівненщині вилучили понад пів тисячі «кубів» деревини

З початку 2022 року на Рівненщині зареєстровано 77 кримінальних проваджень за фактами незаконних порубок або незаконного перевезення, зберігання чи збуту лісу (ст. 246 КК України), в ході досудового розслідування яких вилучено 509 метрів кубічних деревини та 494 колодки.

Водночас, за процесуального керівництва органів прокуратури Рівненської області за цей період завершено досудове розслідування та скеровано до суду 14 обвинувальних актів відносно 19 осіб, в тому числі 1 обвинувальний акт щодо 4 осіб, які вчинили кримінальні правопорушення у складі організованої групи.

Під час досудового розслідування цих злочинів вилучено 237 метрів кубічних незаконно отриманої деревини, 2 трактори, 2 гужові підводи та 1 вантажний автомобіль-лісовоз з краном-маніпулятором.

Наразі, зі скерованих з початку року до суду, вже розглянуто обвинувальні акти відносно 5 осіб. З них 4-м призначено покарання у вигляді штрафу на майже 77 тис. грн. та ще 1 особу засуджено до позбавлення волі.

Загалом на розгляді в судах наразі перебуває 19 кримінальних проваджень про злочини у лісовій галузі.

Також, протягом цього року органами прокуратури області завлено 7 позовних заяв про стягнення 450 тис. грн. збитків, завданих кримінальними правопорушеннями, 2 з них, на 24 тис. грн, вже задоволено.

Дотримання законності у лісовій сфері лишається пріоритетом у роботі органів прокуратури Рівненщини.