Нацкомісія з цінних паперів знайшла заміну Данилюку у наглядовій раді Нацдепозитарію

You are currently viewing Нацкомісія з цінних паперів знайшла заміну Данилюку у наглядовій раді Нацдепозитарію

Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку подала кандидатуру власника і директора ТОВ “Бізнес-Оріентед” Олександра Масенка як незалежного директора в наглядову раду Нацдепозитарію замість екс-міністра фінансів і екс-секретаря РНБО Олександра Данилюка, який наразі очолює наглядову раду.

Крім цього, в бюлетені для голосування на зборах акціонерів Нацдепозитарію, запланованого на 26 квітня, голосуюча контрольним пакетом акцій Комісія пропонує підтвердити повноваження в наглядовій раді члена НКЦПФР Ярослава Шляхова і партнера Cornerstone Financial Group Віталія Мілентьєва.

Також НБУ, який володіє блокпакетом акцій депозитарію, вніс для затвердження членами наглядової ради на новий термін кандидатури заступника голови Нацбанку Юрія Гелетія і радника міністра фінансів (на громадських засадах) та члена наглядової ради Ferrexpo Віталія Лісовенка.

“Міноритарії Нацдепозитарію, в свою чергу, пропонують розглянути для обрання до наглядової ради президента Професійної асоціації учасників ринку капіталу і деривативів Олексія Кия, главу правління фондової біржі ПФТС Богдана Лупія і екс-главу правління НДУ і главу громадської спілки “Українські емітенти” Сергія Румпу”, – додає видання.

“Згідно бюлетеню, до заснування в 2019 році ТОВ “Бізнес-Оріентед” зі статутним капіталом 50 тис грн, яке займається розробкою програмного забезпечення, Масенко в 2016-2018 роках був фінансовим директором ТОВ “Універ-Капітал”.

Пошук в системі розкриття НКЦБФР також видає, що до 2017 року він був ревізором страхової компанії “Будинок страхування”, а в 2017 році Комісія побачила ознаки маніпулювання в здійснених торговцем “Майстер брок” з Масенком в 2014 році операціях з ОВДП”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що нинішній склад наглядової ради Нацдепозитарію обрали на позачергових зборах акціонерів в серпні 2020 року у зв’язку з тим, що кількість незалежних членів скоротилась нижче допустимого мінімуму через припинення в червні повноважень голови ради, екс-міністра фінансів Ігоря Мітюкова за власним бажанням.

Крупними акціонерами Нацдепозитарію є держава в особі НКЦПФР – 25%, пенсійний фонд НБУ – 10,9399%, державні Ощадбанк і Укрексімбанк – відповідно 25% “мінус” 1 акція і 9,9903%.

Джерело: www.epravda.com.ua