«Нова мітла» мера Сухляка мете у власних інтересах. А як же громада?

You are currently viewing «Нова мітла» мера Сухляка мете у власних інтересах. А як же громада?

Новообраний міський голова намагається залучити інвестиції у розвиток громади, запросивши до співпраці народний футбольний клуб «Верес», який має гарні футбольні успіхи та претендує на участь у Вищій лізі, навести лад із землями, майном та комунальним господарством новоутвореної об’єднаної громади. Саме так описує свою діяльність на посаді очільника громади міський голова сусіднього з обласним центром Здолбунова – Владислав Сухляк. Та у здолбунівчан є сумніви у сумлінності новообраного мера.

Увагу наших журналістів привернуло обурливе висловлювання пана Сухляка на засіданні однієї з депутатських комісій про те, що стан ведення бухгалтерського обліку на одному із комунальних підприємств міста вкрай незадовільний. Мова зокрема велась про КП «Здолбунівське», і цей негативний факт став, начебто, причиною відмови банку у наданні підприємству громади дозволу на участь у лізингововій програмі на придбання комунальної спецтехніки. Відповідно, на думку голови, це суттєво гальмує його плани по розвитку підприємства, не дозволяє ефективно використовувати бюджетні кошти, яких вельми бракує.

Сфокусувавшись на цій темі, нам вдалось з’ясувати певні цікаві моменти. КП «Здолбунівське» – одне із основних підприємств у міському господарстві, яке утримує вулиці міста включно з дорожнім покриттям та мережею освітлення, забезпечує прибирання загальноміських територій, маючи штат двірників, утримує міське сміттєзвалище та кладовища. КП є як виконувачем робіт, так і замовником цілого ряду послуг, необхідних місту. Зокрема, будівництва, капітальних та поточних ремонтів об’єктів, що є на балансі підприємства. Віднедавна очолює це підприємство Тишкун Руслан Григорович. Цікавим є те, що річний контракт з ним підписали відносно недавно – до того він працював на тимчасових контрактах, які підписувались щомісяця.

Таким чином мер, ймовірно, перевіряв нового керівника на професійність, або ж з якимось іншим умислом – цього нам з’ясувати достеменно не вдалось (поки).

Але вдалось з’ясувати, що пан Тишкун, перед тим як зайняти посаду директора, став членом виконавчого комітету міської ради, ймовірно, за політичною квотою, так як був учасником місцевих виборів в якості депутата і фігурував у списках «Слуг Народу». Крім того, Руслан Григорович відомий в Здолбунові як голова ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків). Таких об’єднань він очолював немало-небагато – 16. У відкритих державних реєстрах Тишкун Р.Г. значиться як керівник ОСББ і досі. Цікаво, чи цей факт не є порушенням норм антикорупційного законодавства. Адже, перебуваючи на керівній посаді у комунальному підприємстві,  він є розпорядником бюджетних коштів. Відповідь на це мали б дати правоохоронні органи.

Що ж не так з бухгалтерією КП?

Головного бухгалтера комунального підприємства Тишковець Катерину Адамівну, яка працювала у «Здолбунівському» останні «кільканадцять» років, нещодавно звільнили (офіційно «за згодою сторін»). Але на підприємстві подейкують, що на жінку чинили тиск і фактично підвели під звільнення. З власних джерел редакції стало відомо, що звільнено головного бухгалтера не через професійну непридатність чи недоліки в роботі, а по причині принциповості (незговірливості або нелояльності) посадовиці. Вона начебто відмовилась підписувати окремі акти прийому-передачі комунального  майна колишніх сільських рад, які мали явні ознаки порушень обліку та фінансової звітності. Крім того, її надмірна принциповість в окремих питаннях перешкоджала прогресивним планам нового керівництва. Реальний стан справ бухгалтерського обліку можливо встановити лише внаслідок спеціальної аудиторської перевірки, тому лишається просто здогадуватись, спостерігаючи за розвитком подальших подій.

Фото Працівники КП «Здолбунівське» під час планової обрізки дерев Хотілося би почути офіційні коментарі від посадових осіб Здолбунівської громади щодо описаних подій та фактів. Очевидним є те, що «нова мітла» в особі новообраного здолбунівчанами мера Сухляка В.О. почала мести не просто по-новому, а нехтуючи законом та особистими правами людей. А чи в інтересах громади? Враховуючи, якими методами  та пріоритетами оперують посадовці, певні сумніви закрадаються.