NVIDIA входить у процесорний бізнес

You are currently viewing NVIDIA входить у процесорний бізнес

NVIDIA використала весняну конференцію GPU Technology, щоб розкрити цікаві подробиці про свої плани в галузі. Під час заходу ми дізналися про бажання компанії розробити власний процесор на базі ARM. Кодова назва архітектури – Grace, і вона серйозно посилить конкуренцію з Intel у сегменті великих центрів обробки даних.

Компанія оптимізувала новий дизайн процесора спеціально для потреб серверів, які використовують нейронні мережі та потребують величезних обчислювальних потужностей для обчислень. На відміну від конфігурацій Intel Xeon та AMD EPYC у цьому сегменті, NVIDIA хоче створити спеціалізований модуль ЦП, який можна безпосередньо підключити до графічних процесорів.

Це допоможе обробляти найдосконаліші моделі штучного інтелекту і проводити трильйони обчислень в секунду. Конкретні деталі NVIDIA Grace невідомі, оскільки новий процесор використовуватиме майбутню версію ядер AMD Neoverse.

Очікується, що архітектура буде надзвичайно придатною для різних дослідницьких проектів. Перший реальний застосунок Grace розроблятиметься Швейцарським національним обчислювальним центром та Національною лабораторією Лос-Аламос. Нова технологія компанії також буде орієнтована на розумні системи обробки мови і може вирішити багато проблем, що стоять перед сучасними системами штучного інтелекту.

Якщо все піде за планом, NVIDIA Grace стане доступною для клієнтів компанії у 2023 році. Однією з проблем проекту є те, що NVIDIA може зіткнутися з конкуренцією з боку деяких своїх клієнтів. Хорошим прикладом є Amazon, який розробляє власний чип ARM під назвою Graviton, оптимізований для Amazon Web Services.

Зараз NVIDIA оголосила, що досягла домовленості з Amazon про надання користувачам AWS своїх алгоритмів машинного навчання GPU для чіпів Graviton. Прем’єра Grace закладе основу для нової серії апаратного забезпечення центрів обробки даних NVIDIA.

Джерело: root-nation.com