Обшуки в КМДА: ДФС виявила порушення закону в сфері оренди землі на 100 мільйонів

You are currently viewing Обшуки в КМДА: ДФС виявила порушення закону в сфері оренди землі на 100 мільйонів

За результатами обшуків в департаменті земельних ресурсів КМДА співробітники ГУ ДФС у м. Києві викрили низку підприємств в ухиленні від сплати податків в великих розмірах.

“Встановлено, що директор одного із товариств, з 2013 року по теперішній час, користувався земельними ділянками без оформлення правовстановлюючих документів на них, та не сплачував орендну плату за землю комунальної власності. Такі дії спричинили тяжкі наслідки громадським інтересам, а саме у вигляді ненадходження коштів за орендну плату в розмірі понад 19 млн грн.

Також, при поданні декларації про сплату земельного податку та орендної плати за використання землі комунальної власності, за період 2017-2018 років, умисно занизив площу та нормативно грошову оцінку земельної ділянки”, – йдеться у повідомленні.

За фактами цих правопорушень 18.05.2021 директора згаданої компанії оголосили в розшук.

“Наразі керівник згаданого підприємства переховується від органів досудового розслідування. Вживаються заходи направлені на встановлення місця знаходження розшукуваної особи”, – додали в ДФС.

“В рамках досудового розслідування досліджується можлива причетність службових осіб Київської міської державної адміністрації, до скоєння правопорушень, які спричинили тяжкі наслідки інтересам територіальної громади міста Києва у вигляді безпідставно неодержаних (упущених) коштів орендної плати за фактичне користування службовими особами товариств земельними ділянками у Києві.

За результатами обшуків виявлено та вилучено кадастрові справи земельних ділянок розташованих в м. Києві, що свідчать про порушення законодавства в сфері сплати орендної плати за землю на загальну суму понад 100 млн грн”, – заявили у відомстві.

За даними фактами до ЄРДР внесли 11 кримінальних проваджень щодо вчинення кримінальних правопорушень у сфері зловживання владою або службовим становищем.

Джерело: www.epravda.com.ua