Планшети вже не такі популярні, як під час самоізоляції

You are currently viewing Планшети вже не такі популярні, як під час самоізоляції

До 2020 року багато хто вважав індустрію планшетів гарним минулим. Але COVID-19 змінив усе і воскресив багато ніш, які вважалися мертвими. В результаті у четвертому кварталі 2020 року ця сфера досягла рекордного рівня. Зрозуміло, чому планшети стали всіма улюбленими пристроями – карантин змусив багатьох людей вчитися та працювати вдома. Наразі пандемія COVID-19 відступає. Тому розумно бачити уповільнення продажів у 2021. Принаймні останній звіт IDC доводить це.

«Хоча 2021 рік був чудовим роком для ринку планшетів, постачання почали сповільнюватися, оскільки ринок пройшов пік попиту в багатьох регіонах», – сказав Ануроопа Натарадж, старший аналітик відділу відстеження мобільних та споживчих пристроїв IDC. «Однак поставки в найближчому майбутньому залишаться вищими за допандемічний рівень, оскільки віртуальне навчання, віддалена робота та споживання мультимедіа залишаються пріоритетами для користувачів».

Що ж, загальна картина все ще має непоганий вигляд. Ринок планшетів виріс на 3,2%. Загальний обсяг постачання досяг 168,8 млн штук. З 2016 року це найбільше число. Проте, дивлячись на цифри за четвертий квартал 2021 року, бачимо, що попит слабшає.

Наприклад, в останньому кварталі минулого року постачання планшетів скоротилося до 46 млн одиниць. Що ще тривожніше, всі виробники в ТОП-5 продемонстрували негативне зростання у порівнянні з минулим роком. Ну тільки в Amazon був темп зростання 1,3%.

«Більшість початкового попиту на Chromebook була задоволена на основних ринках, таких як США та Європа, і це призвело до уповільнення загальних поставок. Однак минулого року попит на Chromebook на ринках, що розвиваються, продовжував зростати», – сказав Джитеш Убрані, менеджер з досліджень в IDC Mobility and Consumer Device Trackers.

Найгірша ситуація у Samsung та Lenovo. Huawei також не обійшли проблеми. Проте, Apple з Купертіно, як і раніше, залишається найбільшим гравцем.

Що стосується Chromebook, то їх постачання сильно впали. У четвертому кварталі вони знизилися на 63,6%. Але завдяки добрим результатам за перші три квартали 2021 року загальний обсяг продажів зріс на 13,5%. Хромбуків відвантажили 37 млн одиниць у порівнянні з 32,6 млн минулого року та близько 15 млн у 2019 році.

Джерело: root-nation.com