R&B виконавця R Kelly засудили до 30 років в’язниці за сексуальні злочини

You are currently viewing R&B виконавця R Kelly засудили до 30 років в’язниці за сексуальні злочини

Федеральний суд Брукліна (США) 29 червня засудив R&B-виконавця Роберта Сільвестра Келлі, який виступав під псевдонімом R Kelly, до 30 років ув’язнення за низку сексуальних злочинів, які тривали десятиліттями.

Після вироку 55-річного співака, ймовірно, переведуть із в’язниці Брукліна, де він перебуває з липня 2019 року, до Чикаго, де в серпні він постане перед черговим судом за звинуваченням у виробництві дитячої порнографії. Адвокатка співака Дженніфер Бонжан заявила, що в дитинстві її підзахисний сам став жертвою сексуального насильства, і згодом це вилилося в гіперсексуальність, яку Келлі не міг взяти під контроль. З огляду на це вона просила суд не давали співаку більш ніж 10 років в’язниці.

“Левова частка злочинів була скоєна ним десятиліття тому, це наочно демонструє, що мій підзахисний не становить небезпеки для суспільства. Як підтверджують доктори Діц та Сорентіно, підзахисний не є педофілом чи сексуальним садистом”, — писала адвоката у клопотанні до суду.

Федеральна прокуратура своєю чергою рекомендувала засудити Келлі до більш ніж 25 років позбавлення волі, враховуючи серйозність його злочинів і “необхідність захистити громадськість від подальших злочинів”. Більш того, за словами прокурорів, Келлі не покаявся за свої вчинки та використав свою популярність для заманювання жертв і задоволення своїх сексуальних бажань.

У чому звинуватили співака

У вересні 2021 року американський суд визнав автора пісні “I Believe I Can Fly” R Kelly винним у торгівлі людьми та сексуальному насиллі щодо дев’яти жінок та двох чоловіків. Під час засідання проти нього висунули звинувачення 11 людей. Окрім того, поліція знайшла докази причетності співака до торгівлі людьми з метою сексуальної експлуатації, виробництва дитячої порнографії та рекету.

Під час судового розгляду прокурори детально розповіли, як його менеджери, охоронці та інші члени оточення працювали, щоб допомогти йому у скоєнні злочинів. Одна жінка, яка свідчила про те, що Келлі ув’язнив її, нагодував її наркотиками та зґвалтував. Після вироку вона “переховувалася” від Келлі через погрози на її адресу.

Окрім того, суд отримав докази, що Келлі мучив своїх жертв психологічно: їм не дозволяли їсти або користуватися ванною без його дозволу; він контролював, який одяг вони носять, і змушував називати його “тато”.