Reuters: світові акції здорожчали на 51% з середини березня

Ви зараз переглядаєте Reuters: світові акції здорожчали на 51% з середини березня

Настрої інвесторів на фінансових ринках стали “найбільш бичачими” з лютого, коли світові акції досягли рекордного максимуму, показало опитування Bank of America, на тлі надій на вакцину проти коронавіруса і відновлення економічної активності, пише Reuters.

На думку 46% інвесторів, опитаних BofA, “це бичачий ринок”. У липні так вважали 40%.

Довгостроковий бичачий ринок – це ринок, де домінує тренд підвищення цін, щоправда, він може перериватися нетривалими корекціями.

Світові акції зросли на 51% в порівнянні з мінімумами середини березня, додавши $24 трлн вартості за п`ять місяців, оскільки інвестори робили ставку на швидке відновлення економічної активності після рекордного падіння.

Із 181 учасника опитування серед фондових менеджерів, які керують активами на півтрильйона доларів, 79% в чистому вираженні очікують зміцнення економіки – це максимум з грудня 2009 року. 

“Розподіл активів вперто схиляється в бік акцій компаній в США, які швидко зростають”, – повідомив BofA. Але банк додав, що намітилися “ознаки відновлення” для інфляційних активів і перехід до європейських і EM-активів, які відставали від американських акцій.

Опитування показало, що найбільш активно торгуються акції технологічних компаній, які отримали вигоду з викликаних пандемією змін в тому, як люди працюють, вчаться і купують.

На другому місці за популярністю – довгі позиції в золоті: 31% респондентів повідомив, що дорогоцінний метал “переоцінений”, – це найвищий показник з 2011 року. У липні такої думки не дотримувався жоден з учасників опитування. Раніше в серпні ціни на золото вперше піднялися вище позначки в $2000 за унцію.

Глобальні акції знову наближаються до історичних піків, і стратеги повідомили Рейтер, що блискавичний перехід від “ведмежого” ринку до “бичачого” не тільки виправданий, але і заслуговує на продовження.

Однак дані про зростання числа випадків коронавіруса в деяких країнах змусили інвесторів насторожитися, і опитування показало, що “друга хвиля” пандемії як і раніше розглядається як найбільший ризик для ринків п`ятий місяць поспіль.