Садок в Обухівці номінували на звання найкращого архітектурного проєкту року

You are currently viewing Садок в Обухівці номінували на звання найкращого архітектурного проєкту року

Міжнародний архітектурний ресурс АrchDaily включив дитячий садок в Обухівці Дніпропетровської області у список претендентів на звання “будівля року” в рамках конкурсу ArchDaily 2022 Building of the Year Awards. Про це написав у Facebook Юрій Голик.

“Це перший такий випадок із будинками, збудованими державою, в нашій країні”, – зазначив Голик.

Дитячий садок, у якому навчаються більше сотні дітей, створили “з нуля” за півтора роки. Дошкільний навчальний заклад площею 2000 кв. м. відрізняється від дитячих садків в інших українських містах низкою унікальних дизайнерських рішень. Архітектор будівлі Олексій Валентіров взяв за зразок проєкти садків із країн Скандинавії.

Так, головною особливістю садка в Обухівці стали вікна від підлоги, що забезпечує максимальне надходження природного освітлення, а розташування будівлі допомагає підтримувати всередині оптимальну температуру цілий рік. Фасад садочка виходить на південь, а над вікнами є спеціальні навіси, тому влітку, коли сонце “високе”, будівля не перегрівається, і навпаки – “низьке” зимове сонце додатково нагріває приміщення. Садок обладнали сонячними батареями та власною котельнею.

Інтер’єр також відрізняється від того, що можна побачити в інших українських садках. Усі приміщення у будівлі зроблені просторими. У коридорах на стінах нанесені декоративні елементи, які діти можуть розмальовувати, малюнки також присутні на стелі в кожній спальній кімнаті.

Навколишню територію укрили штучною травою та облаштували зони для ігор та відпочинку. Усі елементи садка зробили безбар’єрними.

Нагадаємо, масштабне оновлення дитячих садків по всій Україні стартувало у 2020 році в рамках програми Президента Володимира Зеленського “Велике будівництво”.

Як раніше повідомив заступник голови Офісу Президента, координатор “Великого будівництва” Кирило Тимошенко, за 2021 рік президентською програмою було модернізовано або збудовано 49 дитячих садків.

Джерело: www.obozrevatel.com