Щоденна підбірка новин світу цифрових технологій за 4.06.2020

Ви зараз переглядаєте Щоденна підбірка новин світу цифрових технологій за 4.06.2020

У Facebook тестують новий інструмент для малого і середнього бізнесу, який дозволить компаніям відправляти поштову розсилку через соцмережу. Про це пише видання Adweek з посиланням на компанію.

Сервіс Marketing Emails дозволить додавати електронні адреси для розсилки окремо або завантажувати список з файлу, створювати листи і відправляти їх через Facebook, а також відстежувати результат.

На даний момент Facebook тестує новий сервіс на обмеженій кількості компаній, які можуть скористатися сервісом через вкладку Marketing Emails в папці Inbox на своїх сторінках. Рішення про масштабування проекту Facebook прийме виходячи з результатів тестування.

В Нідерландах придумали як зібрати енергію від руху велосипеду

Дизайнери з Нідерландів — найбільш «велосипедної» країни світу — придумали, як збирати енергію, яка виробляється під час руху на байку. Вони розробили велосипедні стійки S-Park з новим екодизайном, які збирають кінетичну енергію, що генерується велосипедистами.

Близько 68% жителів Амстердама їздять на роботу, до школи, у спортзал тощо на велосипедах. Сумарно вони проїжджають близько 2 мільйонів кілометрів на день, виробляючи при цьому величезну кількість енергії — у середньому 19,5 мільйона ват-годин. Цієї кількості достатньо для постачання електрикою тисяч будинків. Що якби можна було використовувати цю енергію для свого району? У цьому і полягає ідея S-PARK — велосипедної стійки, яка перетворює енергію, вироблену людьми під час руху на велосипеді, на електрику.

Проект велосипедних стійок S-PARK створили два голландських дизайнера — Гійом Рухомовський і Блаж Верхняк. Вони представили його в рамках Амстердамського конкурсу «Чиста енергія».

«Ми не просто команда дизайнерів, а дует любителів велосипедів, які твердо вірять, що майбутнє неможливе без них. І S-PARK — не перша наша спроба на шляху до цієї мети. На Європейському тижні мобільності ми також запросили паризьких водіїв відмовитися від своїх автомобілів і перейти на велосипеди. І тепер S-PARK — це ще один крок вперед», — кажуть дизайнери.

Як працює S-PARK? Все просто: кожен зацікавлений велосипедист отримує спеціальне переднє колесо, яке можна встановити на будь-яку раму байка. Після установки колесо запасає в батареях енергію, що генерується під час їзди і гальмування. Наприкінці дня люди повертаються додому і паркують свої велосипеди на загальній велосипедній стійці, яка підключена до електромережі. А енергія, яку акумулятори накопичували під час поїздки, надходить в електричну мережу.

IT Governance підготувала список усіх публічних витоків данних

Британська компанія IT Governance, що займається поставками рішень для інформаційної безпеки та оцінкою кіберрісков, підготувала список з усіма публічними витоками даних, що відбулися в травні 2020 року. У список потрапили лише ті витоку, інформація про яких стала публічною – на ділі ж витоків могло бути і більше.

https://youtu.be/5MDawiACn-U

Наймасовіший витік стався в результаті всього одного інциденту з мереж тайського оператора мобільного зв’язку AIS – в інтернеті з’явилося 8,3 млрд. Записів журналів DNS-запитів і NetFlow клієнтів. Користувач, який знайшов дані у відкритому доступі, спробував зв’язатися з AIS безпосередньо, але компанія проігнорувала всі повідомлення. Тільки звернувшись в національну комп’ютерну групу реагування на надзвичайні інциденти ThaiCERT, вдалося домогтися приховування даних.

Інші випадки витоків меркнуть на тлі першого – в результаті 104 інцидентів було отримано доступ до 460 млн. Записів. Велика частина з них не представляла велику цінність для хакерів, проте деякі були вельми чутливі для користувачів. Наприклад, в Північній Ірландії були розкриті особистості 250 жертв насильства.

Найчастіше до даних отримували доступ в результаті кібератак, атак з використанням здирницькі ПО, а також в результаті незахищених розміщення даних в інтернеті.

Європейські компанії хочуть створити юр. особу для Gaia-X

Група з 22 німецьких і французьких компаній має намір створити нову юридичну особу для запуску платформи хмарних обчислень Gaia-X.

При цьому вона буде зареєстрована відповідно до бельгійського 

законодавства як некомерційна організація, пише itc.ua.

Платформа хмарних обчислень Gaia-X стане результатом прагнення Європи розірвати свою залежність від американських хмарних платформ, таких як Amazon Web Services, Microsoft Azure і Google Cloud Platform. Дані багатьох компаній і державних структур розміщуються на віддалених хмарних серверах гігантів Кремнієвої долини. Тому Німеччина і Франція підняли тему інформаційного суверенітету та безпеки. Власну європейську платформу планується запустити на початку 2021 року.

Європейські чиновники відзначають, що на світовому ринку публічних хмарних обчислень в цей час домінують Amazon Web Services (47,8%), за якими йдуть Microsoft Azure (15,5%), Alibaba (7,7%), Google (4%) і IBM (1,8 %). Жоден з цих гравців не є представником Європи.

За задумом, Gaia-X використовуватиме програмне забезпечення та аналітичні системи на основі штучного інтелекту і надасть платформу хмарних обчислень, яка відповідає інтересам безпеки Європейського Союзу. У цій ініціативі беруть участь понад 100 компаній і дослідницьких установ з 17 країн.

Серед них найбільш відомими є SAP, Deutsche Telekom, Siemens та Bosch з Німеччини та Atos з Франції.

Завантажити додаток, що не належить Google Play, стане складніше.

Остання версія Android примусово завершує роботу додатків, коли користувачі дають дозвіл на завантаження зовнішнього APK-файлу.

Раніше після скачування APK-файлу не з Google Play мобільна ОС просто запитувала дозвіл на встановлення додатків з невідомих джерел. Тепер за совами деяких розробників, які вже ознайомилися з попередньою збіркою Android 11, нова версія ОС примусово закриває додаток, який контактує з APK, відразу ж після видачі дозволу на встановлення. Тобто якщо скачаний інсталятор був запущений з браузера, тий закритиється, що може призвести до втрати даних.

Компанія Google повідомила, що це результат роботи функції Scoped Storage, що обмежує додаткам доступ до певних елементів файлової системи. Тестування функції продовжується.

Facebook і PayPal інвестували кошти в індонезійську компанію GoJek

таким чином приєднавшись до інших технологічних підприємств, з-поміж яких Google і Tencent. Світові техногіганти надали фінансову підтримку GoJek, розробнику мультифункціонального мобільного додатка, за допомогою якого можна замовляти поїздки на таксі та скутерах, доставку їжу та навіть оплачувати рахунки.

За інформацією GoJek, вищеназвані компанії взяли участь у тривалому раунді фінансування Серії F. У результаті загальний обсяг коштів, які вдалося залучити індонезійському стартапу, перевищив 3 мільярди доларів.

Представники GoJek повідомили, що в березні компанія залучила 1,2 мільярда доларів, а її ринкова вартість зросла до 10 мільярдів доларів. Кількість користувачів сервісу стартапу становить 170 мільйонів осіб у Південно-Східній Азій.

Більшість малих підприємств Індонезії користуються готівкою, адже у більшої частини місцевих жителів навіть немає відкритого банківського рахунку, і, відповідно, дебетової чи кредитної картки. Однак цифрові платежі безпечніші, ніж розрахунок готівкою, як для бізнесу, так і для населення загалом. Цифрових платежів дають змогу населенню брати участь в економіці країни, надають бізнесу доступ до кредитів, що має вирішальне значення для його зростання, – йдеться в блозі Facebook.

PayPal, яка минулого року інвестувала кошти в індійський стартап Tala, що надає послугу кредитування, заявила, що комерційне партнерство з GoJek допоможе платіжному гіганту “значно збільшити” свої масштаби на ринку Південно-Східної Азії.

Уряд містечка застосує VR

Уряд німецького міста Херренберг вирішив врятувати туристичну галузь за допомогою VR-технологій – у міста з’явився цифровий близнюк, де зовсім скоро зможуть погуляти туристи.

“У нас дуже гарний центр, так що люди зможуть досліджувати його з окулярами віртуальної реальності, перш ніж приїдуть в реальний Херренберг”, – каже радник мера Микола Рейт.

У VR-копії відображені всі особливості рельєфу міста і є навіть реалістичні моделі руху вітру. А місцеві жителі в спеціальному додатку можуть залишати своє думки про місця Херренбергу, щоб зорієнтувати туристів: в яких районах може бути небезпечно, які пам’ятки вони вважають переоціненими і т. д.

В Україні створили безкоштовний додаток для автоподорожей.

На сайті Go Ukraine можна знайти майже 60 готових автомобільних маршрутів рзноманітними локаціями країни.

У додатку достатньо вказати місто, звідки плануєте розпочати вашу мандрівку, та обрати, куди хочете поїхати. Пише про це Na chasi.

Сайт створило подружжя дизайнерів. Розробкою займалися протягом місяця у свій вільний від роботи час та на вихідних.

“Почалося літо, послабили карантин, але кордони ще закриті для нас. Ми самі любимо подорожувати, але зараз це можна робити тільки в нашій країні. Тому відібрали близько 60-ти найбільш туристично привабливих місць України і зробили різні автомобільні маршрути до них”, – кажуть розробники додатка.

Також на сайті планують скоро додати англійську мову та можливість додавати свої власні маршрути.

Міжнародна виставка CES пройде офлайн

Організатори міжнародної виставки споживчої електроніки CES заявили, що в 2021 році вони проведуть захід у Лас-Вегасі в офлайн-форматі, незважаючи на пандемію COVID-19.

Асоціація споживчих технологій (CTA) впевнена, що CES може відбутися в січні 2021 року зі дотриманням необхідних заходів безпеки.

Варто відзначити, що на щорічних виставках CES зазвичай присутні сотні тисяч відвідувачів і експонентів. Організатори вважають, що виставка може сприяти практиці соціального дистанціювання шляхом збільшення простору між місцями і людьми під час заходу. Крім того, CTA заявляє, що всі виставкові місця будуть регулярно очищатися і дезінфікуватися, а по всьому комплексу будуть розміщені станції для дезінфекції рук.

USPTO видало компанії Sony Interactive Entertainment патент на так званий «ігровий картридж»

Управління США по патентах і торгових марках (USPTO) видало компанії Sony Interactive Entertainment патент на так званий «ігровий картридж» (Game cartridge). Потрібно відразу обмовитися, що документ відноситься до категорії дизайнерських, тому технічні характеристики не розкриваються. Але наводяться ілюстрації, що дозволяють отримати уявлення про конструкції пристрою.

Як можна бачити, картридж виконаний у вигляді паралелепіпеда з закругленими кутами. В одній з торцевих частин передбачений роз’єм для підключення до ігрової консолі.

Поки не ясно, для якої приставки призначене виріб. Деякі спостерігачі вважають, що запатентований картридж цілком може стати частиною екосистеми PlayStation 5, хоча прямі згадки цієї консолі в патенті відсутні. Потрібно відзначити, що заявка на патент була подана ще в листопаді 2017 року. Іншими словами, Sony планувала випуск картриджів кілька років тому. Це також може бути непрямим свідченням того, що новинка проектується з прицілом на PlayStation 5.

З іншого боку, не можна виключати ймовірність того, що картридж призначений зовсім для іншого ігрової консолі. Більш того, це і зовсім може бути «паперова» розробка, запатентована з метою захисту запропонованого дизайну.

Більше інформації в телеграм каналі IT-Школа