СМС-розваги перефарбованого депутата

You are currently viewing СМС-розваги перефарбованого депутата

Хто такий Дмитро Соломчук? Народний депутат від партії «Слуга народу», який, якщо вірити аналітичному порталу «Слово і діло», виконав лише 10% обіцянок. А ще це той, хто піарить у Рівному проросійський проект «Перемога Пальчевського». Так, того самого Андрія Пальчевського – засновника партії «Любителів пива» у Росії та людини Медведчука.

Які основні правила SMS-розсилки? Стимуляція клієнтів за рахунок ексклюзивних пропозицій? Заклики до дії? Персоналізація і точний таргетинг? Можливо. Але на нашу думку, головний принцип будь-якої смс-розсилки співзвучний з найстарішим принципом медичної етики – «Не нашкодь». Навряд чи Гіппократ щось розумів у політичних технологіях, але він стовідсотково був правий.

Недавно тисячі рівнян почали отримувати на свої мобільні телефони повідомлення. Альфа-іменами в них зазначені КНОМКО і POROSHENKO. Хто це, ми можемо тільки здогадуватися. Але важливо навіть не це, а зміст смс. Дехто на ім’я КНОМКО звертається до рівнян з меседжем «Після мене буде Герман». POROSHENKO впевнено говорить, що «Після Хомка – тільки Герман».

Можна спитати у Віталія Ігоровича Германа про цю електронну епістолярію, яка усіх просто дратує. Але він, скоріше за все, буде заперечувати свою причетність до такого передвиборчого вибрику. Заступник рівненського міського голови дивиться у майбутнє, обдумуючи Стратегію розвитку Рівного до 2030 року. 2020-й для нього – вже майже минуле.

Постає багато питань. Звідки ростуть ноги у цієї смс-розсилки? Чи були оплачені ці заходи з виборчого фонду розпіареного кандидата? Всім зрозуміло, що ця акція влаштована медведчуківською політичною партією «Перемога Пальчевського», яку в Рівненський області просуває Дмитро Соломчук. Саме від цього політичного угруповання йде на вибори міського голови Віталій Герман.

Чи розуміє сам пан Герман, пішаком в якій грі став він? Є великі сумніви. Знав би, де впаде – «соломку» підстелив би…

Загальновідомо, що фальшива смс-розсилка може серйозно підірвати довіру виборців. Чи порушує це принципи ведення виборчої кампанії? У певній мірі так. Чи є це втручанням в особисте життя громадян з незаконним використанням їх персональних даних? Номер мобільного телефону класифікується як конфіденційна інформація, збирання, зберігання, використання, знищення і поширення якої карається законом згідно ч. 2 ст. 182 КК України. А закон «Про рекламу» забороняє здійснювати смс-розсилки з рекламними посиланнями, які містять релігійну та політичну агітацію. Згідно закону «Про захист персональних даних» для того, аби додати телефонний номер клієнта у свою абонентську базу для смс-розсилки, потрібно отримати письмову згоду людини. Впевнені, ні КНОМКО, ні POROSHENKO не мають вашого автографу.

Якби у нас в країні існував спеціальний реєстр на кшталт американського та австралійського «Do not call», рівняни б масово встановлювали б заборону на такого роду розсилки. Але поки ми беззахисні в цьому плані.

Пам’ятаєте, як перед другим туром президентських виборів українцям особисто телефонував Петро Порошенко і просив його підтримати? Що ж, чекайте дзвінка від Віталія Германа.