США схвалили продовження експлуатації МКС до 2030 року

You are currently viewing США схвалили продовження експлуатації МКС до 2030 року

Уряд США схвалив продовження угоди щодо використання Міжнародної космічної станції до 2030 року. Про це повідомив голова NASA Білл Нельсон. «Білий дім дав вказівку NASA продовжити участь США у Міжнародній космічній станції до 2030 року. Раніше планувалося, що станція зійде з орбіти у 2024 році та згорить в атмосфері Землі», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, у NASA вітали рішення продовжити роботу станції. «Міжнародна космічна станція є маяком для мирного міжнародного співробітництва у сфері науки, і за більш ніж 20 років вона допомогла людям досягти безлічі наукових, освітніх та технологічних досягнень. Я радий, що адміністрація Байдена та Харріс взяла на себе зобов’язання щодо підтримки роботи станції до 2030 року», — йдеться у заяві Нельсона.

У повідомленні NASA зазначається, що продовження терміну служби МКС сприятиме проведенню ще одного продуктивного десятиліття досліджень, а також забезпечить можливість плавного переходу до використання однієї або кількох комерційних станцій до кінця 20 років. Надалі NASA планує використати комерційні орбітальні станції, будівництвом яких займуться приватні аерокосмічні компанії, такі як Blue Origin. Такий підхід вигідніший з економічної точки зору, оскільки відомству не доведеться обслуговувати всю станцію, орендуючи під свої потреби лише її частину.

У тому, що США схвалили продовження угоди щодо використання МКС, немає нічого дивного. У середині минулого місяця керівник програми NASA на МКС Джоель Монтальбано заявляв, що відомство докладе необхідних зусиль для того, щоб орбітальна станція продовжувала функціонувати як мінімум до 2030 року. Тоді ж було сказано, що міжнародні партнери NASA мають узгодити рішення щодо подальшої долі МКС.

Також, 12 січня буде проведена перша у 2022 році корекція орбіти МКС. Вона необхідна для створення балістичних умов стикування Союзу МС-21 та посадки Союзу МС-19. «Планова корекція висоти орбіти Міжнародної космічної станції запланована на 12 січня 2022 року…включення двигунів вантажного корабля Прогрес МС-18, які відпрацюють 292,5 секунди», — йдеться у повідомленні космічного агентства.

Після коригування висота орбіти МКС зросте на 850 м, склавши від 414,69 км (мінімальне значення) до 436,87 км (максимальне значення). Зараз на МКС знаходяться російські космонавти Антон Шкаплеров та Петро Дубров, американці Марк Ванде Хай, Раджа Чарі, Томас Маршберн та Кайла Баррон, а також один європейський астронавт – німець Матіас Маурер.

Джерело: root-nation.com