Сьогодні стало відомо про вихід із фракції Слуги народу в Рівненській районній раді Шустова Миколи Васильовича, керівника Держгеокадастру в Рівненській області.

Заяву про вихід з фракції депутат Шустов подав на засіданні п’ятої позачергової сесії райради. За інформацією з конфіденційних джерел стало відомо, що вихід Шустова з фракції пов’язаний із завданням на розхитування ситуації в місцевому осередку партії Слуга народу.
Завдання покинути фракцію Микола Шустов отримав від нардепа-гвалтівника Романа Іванісова, який досі ображений на партію, яка позбулася токсичного нардепа.
Що відомо про Шустова та Іванісова?
Колишній голова Олександрійської ОТГ у травні 2019 року переміг у конкурсі на посаду начальника ГУ Держгеокадастру в Рівненській області після того, як колишнього керівника геокадастру Романа Мигаля через корупційний скандал звільнили. Тоді до звільнення Мигаля руку доклав саме Іванісов.

Як креатура Іванісова Шустов отримав в особі нардепа, який очолює підкомітет з питань антикорупційної політики в економічній сфері Комітету ВРУ з питань антикорупційної політики, впливового покровителя.
А покровительство Шустову знадобилося неабияке, зважаючи на кримінальне минуле начальника Держгеокадастру Рівненщини.
Кримінальне минуле та амністія Шустова
У 2000 році Шустов притягувався до кримінальної відповідальності. Тоді слідство встановило, що він, працюючи на посаді інспектора служби по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил Рівненської митниці, порушив законодавство.
У 2000 році разом із колегою Микола Шустов підробив чотири протоколи про порушення митних правил.
Тоді по Шустову відкрили кримінальну справу за ч.1 ст.172 ККУ – посадовий “підлог”. Через це Шустова відсторонили від посади, проте вже у 2001 році справу закрили по амністії. Підставою для амністії стала те, що Шустова був батьком неповнолітнього сина.
Прихвостень регіоналів та креатура Іванісова: Шустов-перебіжчик
Партію “Слуга народу” уже другий рік поспіль не відпускають наслідки співпраці з нардепом-гвалтівником Романом Іванісовим, якого виключили з президентської фракції у парламенті після скандалу із судимістю. Схоже, звичка змінювати політичні кольори передалася і його протеже.
Тут варто згадати про доволі яскравий політичний досвід Шустова. У 2015 році за підтримки тоді ще нардепа по 153 округу Юрія Вознюка та Володимира Пилипчука (колишніх партійців Фронту змін Яценюка, потім – Батьківщини, а нині – За майбутнє) Шустов балотувався на посаду голову Заборольської ОТГ. В цей період Шустов часто згадував словами подяки і Вознюка, і Пилипчука, хоча намагався тримати дистанцію, називаючи себе “рядовим службовцем”.
Після утворення Олександрійської ОТГ, до якої увійшло і село Забороль, Шустов балотувався на посаду голови утвореної громади – як самовисуванець, але його в цей час підтримувала “Радикальна партія Олега Ляшка”.
“Четвертій владі” Шустов тоді скаржився, що “радикали” обіцяли йому щороку із держбюджету залучати на розвиток Олександрійської ОТГ кругленьку суму – по три мільйони гривень в обмін на те, що на вибори він піде за підтримки радикалів. Проте в підсумку ОТГ отримала лише 700 тисяч на ремонт даху Олександрійського будинку культури. Членом Радикальної партії він не був, проте встиг побути членом іншого недовгограючого політичного проекту – “Єдина країна”.
Після виборів, коли Радикальна партія не пройшла до парламенту і допомагати громаді (і особисто Шустову) грошима уже не мала змоги і наміру, Шустов увійшов у пул довірених осіб нардепа від Рівненщини від “Слуги народу” Романа Іванісова. Саме тоді горезвісний нардеп знайшов для Шустова відповідну посаду.
Одіозний політик Шустов уже тоді привернув увагу журналістів-розслідувачів, оскільки на півшляху, ще до закінчення своєї каденції, покинув ОТГ напризволяще і повернутися працювати в Рівне, щоб зайняти одну з “найжирніших” посад в області, очоливши Держгеокадастр Рівненщини.
Микола Шустов покинув Олександрійську ОТГ з боргами на суму близько 5 млн грн
Цікаво, що Шустов балотувався на посади Заборольського сільського голови і голови Олександрійської ОТГ у зовсім чужі і нерідні собі краї. Тоді його, ймовірно, спокусила доволі висока заробітна плата, яка сягає понад 33 тисячі гривень у місяць, та ще й очолювати населений пункт, у якому багато землі, а через свою наближеність до Рівного її ціна є дуже високою. Тож зрозуміло, що бути “розпорядником” такої землі – доволі спокуслива можливість, яка була ефективно реалізована, якщо вірити журналістам Горинь.інфо.
Родичі Шустова у 2017 році отримали земельні ділянки в Заборолі
І наостанок, якщо висловлюватися популярною сьогодні термінологією, про політичну проституцію Миколи Шустова свідчить і те, що ще рік тому його називали людиною Олександра Данильчука, відомого в кулуарах місцевого політикуму під прізвиськом “цар”.
Шустов за часів Януковича – куратор антимайдану в Рівному
Ще до початку політичної діяльності, у 2014 році, під час президентства Януковича, Шустов був начальником контактного центру Рівненської ОДА при тодішньому губернаторові – Василеві Берташеві. Тоді він відзначився тим, що координував поїздки людей автобусами на “антимайдан” в Київ.
Але ще перед тим, в період з 2006 по 2010 роки Микола Шустов був помічником і “правою” рукою депутата Рівненської облради – “регіонала” Валентина Кроки, який на останніх виборах вигідно для себе “перефарбувався” під кольори “Солідарності”.
Шустов цікаво пояснив тій же “Четвертій владі” роботу з регіоналами:
– Я в обласній адміністрації, у тій будівлі, – з 2002 року. Тоді був головою обласної адміністрації Сорока. Я працював і при Сороці, і при Червонію, при Матчуку і при Берташу, і при Рибачку, і при Чугуннікову, і при Муляренку, по-моєму… – це цитата Миколи Шустова, – Я – державний службовець. Я ж не з партії у партію перебігаю. Якщо у мене є робота, так само, як і у вас… Це є державна структура, яка не стосується політичних партій.
Доволі красномовне підтвердження тези про політичну проституцію.
Яка доля Іва… Миколи Шустова?
На жаль, офіційно мандат депутата Рівненської районної ради Микола Шустов поки не втратить: вихід з фракції може стати приводом для відкликання мандата за народною ініціативою лише за рік. Доти у нього – імунітет. Але вже зараз із рішення Шустова в кулуарах Рівненської райради сміються. Зокрема, жартують і про створення в раді депутатської групи “Рівне Разом”, яку може очолити Шустов.
Цікаве і, ймовірно, небезпідставне припущення, зважаючи на ряд цікавих рішень щодо землі, до яких причетний сам Шустов на посадах в Держгеокадастрі, Заборолі та Олександрії. Адже деякі з цих рішень опосередковано пов’язані з компаніями-забудовниками, які можуть мати стосунок до основного “гаманця” партії Рівне Разом – Романа Куриса, а той, як відомо, вміє домовлятися з людьми нагорі. Тому, як кажуть, в кожному жарті є доля жарту.