Супутник Astroscale протестує магнітну технологію очищення космосу

You are currently viewing Супутник Astroscale протестує магнітну технологію очищення космосу

Ми вже писали у листопаді, що компанія Astroscale пообіцяла почати прибирати сміття на навколоземній орбіті вже у 2021. І вона тримає слово. Стало відомо, що Astroscale щойно запустила свою першу Місію з очищення космосу від сміття, призначену для виявлення і знищення використаних супутників і іншого сміття, що обертається навколо Землі.

Місія була запущена японською компанією Astroscale-Presentation (ELSA-d) з російської бази Байконур в Казахстані 22 березня. Вона була серед 38 корисних вантажів, доставлених в космос ракетою Союз.

Місія ELSA-d перевірятиме нову технологію, розроблену Astroscale, яка складається з двох супутників, працюючих разом: 175 кг «обслуговуючого персоналу» і 17 кг «клієнта». Обслуговуючий пристрій призначений для безпечного видалення сміття з орбіти, в той час, як космічний апарат-кліент буде служити під час демонстрації як шматок сміття, який потрібно очистити. Щойно два супутники розділяться, вони будуть грати в космічну гру в кішки-мишки протягом наступних шести місяців.

Технологія

Місія Astroscale-Demonstration (ELSA-d) End-of-Life Services перевірить технологію магнітного стикування для видалення космічного сміття з орбіти. Супутник буде використовувати GPS для визначення місця розташування сміття, а потім прикріплятися до нього за допомогою магнітної пластини, щоб доставити його до атмосфери Землі, де воно просто згорить.

Команда Astroscale Mission Operations в Центрі обслуговування на орбіті в Великобританії вже успішно зв’язалася з космічним апаратом ELSA-d і довела, що всі початкові перевірки системи задовільні. Під час тестової місії компанія перевірить, чи зможе обслуговуючий пристрій захопити супутник клієнта в трьох окремих демонстраціях. У разі успіху механізм магнітного захоплення може бути встановлений на майбутніх супутниках, що запускаються в космос, що дозволить майбутнім постачальникам послуг безпечно видаляти ці космічні апарати, коли вони не використовуються або виходять з ладу.

«Цей успішний запуск наближає нас до реалізації нашого бачення забезпечення безпечного і сталого розвитку космосу на благо майбутніх поколінь», – сказав Нобуо Окада, засновник і генеральний директор Astroscale.

Джерело: root-nation.com