У Рівному велосипедист врізався в машину

You are currently viewing У Рівному велосипедист врізався в машину

У Рівному велосипедист врізався у легковик, який звертав із головної вулиці у двір. Інцидент трапився на вулиці Соборній. Відео з реєстратора машини, що їхала позаду, виклали у мережу. Думки користувачів щодо того, хто ж порушив ПДР – розділились. Суспільне попросило дати оцінку інциденту у патрульній поліції та пояснити, хто й чому тут винен.

Відео копи вивчили і констатували: якщо оцінювати ситуацію згідно правил дорожнього руху – винен у зіткненні водій саме легковика.

“Він мав би бути уважним, слідкувати за дорожньою обстановкою і дивитись в дзеркала заднього бачення, мав би зорієнтуватись і пропустити велосипедиста”, – каже керівник велопатруля Тарас Соломка.

Велопатрульний називає пункт 10.2 ПДР, який порушив водій авто. Дослівно у ньому йдеться: “Виїжджаючи на дорогу з житлової зони, дворів, місць стоянки, автозаправних станцій та інших прилеглих територій, водій повинен перед проїзною частиною чи тротуаром дати дорогу пішоходам і транспортним засобам, що рухаються по ній, а з’їжджаючи з дороги – велосипедистам і пішоходам, напрямок руху яких він перетинає”.

Також на відео патрульний помітив, що між водієм авто, чий реєстратор зняв ДТП, і велосипедистом, найімовірніше, виник конфлікт і водій двоколісного показував непристойний жест, а відтак відволікся і не стежив за дорожньою обстановкою, зокрема і тим, що авто попереду планує поворот.

Велосипедист у цьому випадку їхав згідно ПДР і тримався якомога правіше краю дороги, – каже велопатрульний.

“Я, крім роботи, також їжджу на велосипеді. З власного досвіду: я, коли бачу, що автомобіль повертає – я їх пропускаю. Бо я, як водій ще й авто, знаю, що не завжди можна побачити в дзеркальці того велосипедиста. Іноді – дуже різко з’являються, а особливо на скутерах і мотоциклах”, – каже Тарас Соломка.

Велопатрульний додав: велосипедист також порушив ПДР – бо їхав без шолома.

“Якби він відпустив і другу руку з керма велосипеда – це також було б порушення, бо у правилах чітко вказано, що заборонено відпускати кермо під час руху і знімати ноги з педалей”, – додав коп.

У цій ДТП ніхто не травмувався, – повідомили у прес-службі поліції області.

Джерело: Рівненські Новини