У Росії розблокували Telegram, бо той зголосився протидіяти «тероризму й екстремізму»

You are currently viewing У Росії розблокували Telegram, бо той зголосився протидіяти «тероризму й екстремізму»

Федеральна служба РФ із нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнадзор) ухвалив рішення розблокувати Telegram на території Росії, попередньо домовившись про це з генеральною прокуратурою країни.

Про це відомство повідомило на своєму сайті.

«Позитивно оцінюємо висловлену засновником Telegram (Павлом Дуровим — ред.) готовність протидіяти тероризму та екстремізму», — йдеться в повідомленні Роскомнадзору.

4 червня до російської влади з проханням розблокувати Telegram звернувся сам Дуров. А 15 червня відповідний законопроєкт зареєстрували в Державній думі. Таке рішення обґрунтовували тим, що російська влада використовує Telegram як один зі своїх офіційних ресурсів, зазначає «Медуза».

Нагадаємо, суд РФ постановив заблокувати месенджер Telegram на території Російської Федерації 13 квітня 2018 року. Причиною стала відмова надати представникам ФСБ ключі шифрування, які дозволили б їм читати листування користувачів.

16 квітня у Росії почали блокувати Telegram. Крім того, у країні заявили, що блокуватимуть інструменти для обходу заборони Telegram. Водночас, попри намагання російської влади блокувати месенджер, він продовжив працювати в Росії.

Джерело: Hromadske