Український супутник передає стійки сигнали

You are currently viewing Український супутник передає стійки сигнали

У четвер, 13 січня, відбувся запуск у космос ракети Falcon 9 американської компанії SpaceX зі 105 супутниками на борту, серед яких був український супутник Січ-2-30.

Апарат уже вийшов на зв’язок, про що повідомив на своїй сторінці у Facebook голова Державного космічного агентства України Володимир Тафтай.

За словами Тафтая, було проведено перший сеанс зв’язку з нашим супутником із космосу. Він зазначив, що сигнал є стійким, – «Щойно український Супутник Січ-2-30, розроблений КБ Південним у Дніпрі, передав сюди з висоти 525 км першу інформацію. Стартовий сеанс зв’язку відбувся. Хвилювання, пов’язані із запуском ракети Falcon 9 та розгортанням супутника на орбіті, позаду. Далі протягом двох місяців відбуватиметься стабілізація на орбіті, перевірка роботи сонячних батарей, випробування та налагодження всіх робочих систем, на 9 добу надійде перший пробний знімок, і після цього до Дунаївців почне надходити інформація у повному обсязі».

Дмитро Кисілевський у своєму Фейсбуці сказав, – «Зараз я в Центрі космічного зв’язку у Дунаївцях (Хмельницька область). Тут знаходиться Центр управління польотом, перенесений з Євпаторії. Замість величезних складних пультів із яскравими кнопками та безлічі моніторів, які малювала уява – рівні ряди комп’ютерів, за якими уважно працюють фахівці ультракласу. Щойно український Супутник Січ-2-30, розроблений КБ Південним у Дніпрі, передав сюди першу інформацію. Вітаю КБ Південне ім. М.К. Янгеля/Yuzhnoye SDO, Державне космічне агентство України, Національний центр управління та випробувань космічних засобів та всіх причетних!».

Січ-2-30 є модифікацією Січ-2, запущеного у 2011 році. Його загальна маса – близько 210 кг, з них – 40 кг корисного навантаження. Розробку Січ-2-30 розпочали у 2017 році на КБ Південне ім. М. К. Янгеля. Призначення супутника Січ-2-30 – моніторинг використання земель, рослинності, лісових та водних ресурсів, ліквідація наслідків стихійного лиха. Супутник передаватиме з орбіти дані на користь України, насамперед – аграріїв, картографів, співробітників сфер лісового та водного господарства, безпеки та оборони. Також його використовуватимуть з метою моніторингу надзвичайних ситуацій та стихійного лиха. Передбачається, що супутник інтегрують у програму Європейського Союзу зі спостереження за Землею Copernicus.

Джерело: root-nation.com